Mobil

Huawei G7'de 'Başlatıcı (Launcher) uygulaması' nasıl değiştirilir?

Huwei G7 ya da diğer Huawei telefonlarda dilediğiniz başlatıcıyı kullanabilirsiniz.

Huawei G7'de 'Başlatıcı (Launcher) uygulaması' nasıl değiştirilir?

Huawei’in fiyat/performans canavarı telefonu G7 ülkemizde büyük ilgi görüyor. Gerek tasarımı gerekse teknik özellikleriyle kullanıcılardan tam not olan Huawei G7, beraberinde Emotion 3.0 kullanıcı arayüzünü getiriyor. iOS benzeri bir arayüz olan Emotion 3.0 kullanım noktasında Android kullanıcılarını belli noktalarda zorlayabilir.

Huawei G7 için Google Play Store’da Android arayüzÜ alışkanlıklarımızı geri getirecek yüzlerce başlatıcı (launcher) uygulaması bulunuyor. Başlatıcı uygulamalarını Android cihazımıza yükleyip kullanmak oldukça kolay fakat bu durum Huawei G7’de biraz arka plana itilmiş durumda.

İlginizi çekebilir;

Herhangi bir Android telefonuna yüklediğimiz başlatıcı uygulamasını “ana ekrana dönüş (home)” butonuyla seçili hale getirebiliriz. Huawei G7’de başlatıcıyı değiştirmek için Ayarlar menüsünde kısa bir gezintiye çıkmanız gerekiyor.

Altta hazırlamış olduğumuz rehberde Huawei G7’de (ya da diğer Huawei telefonlarda) başlatıcı uygulamasının nasıl değiştirildiğine göz atabilirsiniz. 

1. Öncelikle Ayarlar Menüsüne giriş yapmamız gerekiyor.

1433142603_1.jpeg

2. Burada "Uygulamaları Yönet" bölümünü seçiyoruz. 

1433142610_2.jpeg

3. Bir sonraki aşamada ekranın alt kısmında yer alan "Varsayılan uygulama ayarları" kısmını seçiyoruz. 

1433142617_3.jpeg

4. Bu bölümde "Başlatıcı" kısmını seçiyoruz. 

1433142627_4.jpeg

5. Son aşamada ise telefonumuzda yüklü olan (Google Play'den indirdiğimiz)  Başlatıcı (Launcher) uygulamalarından herhangi birini seçiyoruz. 

1433142659_5.jpeg

Yorumlar
Emir
Tabletlerde uygulamamızı kullanıyoruz. İşe yaradı teşekkrüler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.