Mobil

Huawei Mate 20 Pro güncelleme aldı

Amiral gemisi Huawei Mate 20 Pro yeni bir güncelleme aldı ve kamera özellikleri biraz daha geliştirildi.


Geçen yıl Ekim ayında duyurulan ve ülkemizde de satışa sunulan Huawei Mate 20 Pro özellikle kamera fonksiyonları ile dikkat çeken bir akıllı telefon olmuştu. Belli dönemlerde güncelleme alan telefon özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Telefonun yeni aldığı bir güncelleme ile makro fotoğraf özelliği daha da geliştirildi.

Huawei Mate 20 Pro güncelleme aldı

Telefona gelen 346 MB büyüklüğündeki yeni güncelleme ile süper makro çekim özelliği geldi. Aslında bu özellik telefonda normalde bulunuyordu. Ancak yeni güncelleme ile artık ayrı bir çekim modu olarak kullanılabilir hale geldi. Telefon ilk satışa sunulduğunda da bulunan süper makro özelliği 2.5 cm mesafeden bile çekim yapma imkanı bulunuyordu. Ancak bu modu kullanmak için ayrı bir menü yoktu. Çekim sırasında telefonu konuya yaklaştırarak zoom girdiğinizde bu mod aktif hale geliyordu. Gelen yeni güncelleme ile bu çekim modu ayrıca kullanılabilir hale geldi.

Güncelleme sadece bu özelliği değil bazı küçük düzenlemeleri de beraberinde getirdi. Kamera menüsünde bulunan yakınlaştırma kısayolu da geliştirildi. Ayrıca telefon görüşmeleri sırasında yaşanan bazı küçük sorunlar da bu güncelleme ile düzeltildi.

Şimdilik sadece yurtdışında kullanıma sunulan güncellemenin önümüzdeki günlerde Türkiye'deki Huawei Mate 20 Pro modellerine de gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
Faruk
P30pro 5G.islem statüsü ile mi gelecek acaba.??
Cevapla
teknik
5G nedeniyle şimdiki 4G 4.5 g.lere artık GÜNCELLEME yokmuş. artık 5G zamanı. bu nedenle 4G telefonlarını almayın..elinizde kalır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.