Mobil

Huawei Mate 30 ailesi ortaya çıktı

Yeni cep telefonu ailesi Huawei Mate 30 ile ilgili birçok yeni fotoğraf sızdı.


Eylül ayının 19'unda Almanya'nın Münih şehrinde tanıtılacak olan Huawei Mate 30 ailesinin fotoğrafları ortaya çıktı. Huawei Mate 30, Mate 30 Pro, Mate 30 Lite, Mate 30 Pro Porsche Design modellerinin bilgisayarda hazırlanmış fotoğrafları internette yayınlandı.

Huawei Mate 30 ailesi ortaya çıktı

Twitter'da Evan Blass hesabı tarafından paylaşılan fotoğraflara göre telefon modellerinin detayları da ortaya çıktı. Mate 30 Pro beklendiği gibi ön tarafında büyük bir çentik ile gelecek. Mate 20 Pro modelinde kare şeklinde olan kamera dizilimi yerini Mate 30 Pro'da daire şeklinde bir tasarıma bırakıyor. Fotoğraflardan bu detaylar da net olarak görülebiliyor.

Mate 30 ailesinin en güçlü sürümü olan Huawei Mate 30 Pro Porsche Design'ın da fotoğrafları paylaşıldı. Buna göre bu model de kırmızı ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile gelecek.

Ayrıca ailenin en küçük üyesi olan Huawei Mate 30 Lite'ın da fotoğrafları ortaya çıktı. Buna göre bu modelde arka yüzde kare şeklinde kamera dizilimi ve ön yüzde sol üst köşeye konumlandırılan delik şeklinde kamera yer alıyor.

Huawei Mate 30 ailesi 19 Eylül'de resmi olarak tanıtılacak. Bugüne kadar birçok özelliği ortaya çıkan telefon modellerinin Google servislerinden mahrum olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Haberimizin sonunda konuyla ilgili olarak daha önce hazırladığımız videomuzla sizleri baş başa bırakıyoruz:

Yorumlar
Smart
Huawei kendi işletim sistemini kullanmak için hazır olsa da bu işletim sistemine ait uygulama mağazasını ve geliştirici 3. tarafları işler hale getirmeden işi gerçekten zor. ABD huawei üzerinden Çin’e baskı yapmaya devam edecek gibi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.