Mobil

Huawei Mate 40 Pro kamera tasarımı ortaya çıktı

Huawei’nin yeni nesil amiral gemisi modelinde kullanacağı tasarım çizgisi netleşti. İşte Huawei Mate 40 Pro kamera tasarımı.


2020 Huawei açısından ciddi anlamda zor bir yıl oldu. Bir yandan Trump hükümetinin dayatmaları, öte yandan koronavirüs süreci yüzünden yaşanan üretim sıkıntıları Çinli üreticiyi hayli zorladı. Lakin ilginç bir şekilde Huawei bu süreçten güçlenerek çıktı.

Tarihinde ilk defa bir mali çeyrek sonucunda dünyanın en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren şirketi olmayı başaran Huawei, kendi uygulama mağazasını açarak milyonlarca kullanıcıya ulaştı.

Huawei Mate 40 Pro kamera tasarımı ortaya çıktı

Şimdi merak edilen şey ise Huawei’nin önümüzdeki dönemde tanıtacağı yeni amiral gemisi modelinde ne gibi özelliklere yer vereceği.

Dürüst olmak gerekirse teknoloji tutkunu herkes Mate 40 Pro’nun teknik özelliklerinden ziyade kamera tarafında ne gibi yenilikler sunacağını merak ediyor.

Ne de olsa söz konusu Huawei olduğunda akıllı telefon kamerası farklı bir anlam kazanıyor. Hali hazırda DxOMark zirvesinde yer alan isim de Huawei’nin P40 Pro modeli.

Geçtiğimiz gün Huawei Mate 40 Pro modelinde kullanılacak olan kamera tasarımı sızdırıldı. Çinli üretici yeni amiral gemisi modelinde yine daire şeklinde bir tasarım tercih edecek. Zira geçtiğimiz yıl çıkan Mate 30 Pro modelinde de benzer bir tasarım söz konusuydu.

Sonuç olarak Huawei Mate 40 Pro’nun tekrardan DxOMark’ta zirveye yerleşmesi bekleniyor. Bakalım Huawei, Leica işbirliğiyle geliştirdiği yeni kamerasıyla bunu başarabilecek mi?

Yorumlar
Huawei Fanboy
Huawei yaptı mı en iyisini yapar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.