Huawei Mate 50 ailesi için kötü haberler geliyor

Ortayla atılan iddialara göre Huawei Mate 50 ailesi cep telefonları ile ilgili kötü bir haber gelmek üzere. İşte detaylar.

Huawei Mate 50 ailesi için kötü haberler geliyor

Bilindiği gibi Huawei, P50 ailesi ile beraber Mate 50 ailesi cep telefonlarını da bu yıl içinde tanıtılacak. Hatta Huawei, kendi geliştirdiği HarmonyOS 2.0 işletim sistemini tanıttığı ve bizim de Teknolojioku olarak canlı yayında sizlere anlattığımız etkinlikte P50 ailesinden kısa bir görüntü göstermişti. Markanın diğer serisi olan Mate 50 ile ilgili bazı fotoğraflar da internete düşmüştü. 

Ancak işler biraz değişmiş gibi görünüyor. İnternette ortaya çıkan bir iddiaya göre Huawei Mate 50 cep telefonu ailesi bu yıl tanıtılmayacak. Çin'de yayın yapan CNBeta isimli yayının haberine göre yeni cep telefonu ailesi bu yıl tanıtılmayacak. Haberdeki bilgilere bu iddianın temel sebebi telefonların üretileceği tedarik zincirindeki eksiklikler. ABD merkezli şirketlerle iş yapması engellenen Huawei'nin, telefonlarda kullanılacak parçalar için kendi tedarik zincirini tam olarak geliştirememiş olması yüzünden bu tarz bir gecikme olacağı iddia ediliyor.

Bu iddianın gerçekleşmesi Huawei için kötü bir sonuç olacak gibi görünüyor. Zira markanın bu modeli P serisinden sonra ikinci amiral gemisi olarak görülüyor. Satış rakamları olarak yüksek değerlere ulaşan Mate serisinin de önemli bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. 

Yine de bunun bir iddia olduğunu ve henüz marka tarafından doğrulanmadığını ve muhtemelen doğrulanamayacağını belirtelim. Önümüzdeki aylarda yeni modellerle ilgili detayların açıklanıp açıklanmamasına göre bu iddianın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği de ortaya çıkmış olacak.