Mobil

Huawei Mate X3’ün muhtemel tasarımı ve bazı özellikleri sızdırıldı

Çinli teknoloji şirketi Huawei tarafından geliştirilen ve yakın zamanda karşımıza çıkması beklenen Huawei Mate X3’ün render görüntüleri sızdırıldı.

Huawei Mate X3’ün muhtemel tasarımı ve bazı özellikleri sızdırıldı

Katlanabilir akıllı telefon sektörü hızla büyümeye devam ederken, her geçen gün bu pazara katılan isimlerin sayısı da artıyor. Aslında Huawei, katlanabilir akıllı telefon sektörünün artık eskilerinden biri sayılır ancak Amerikan ambargosu yüzünden bir türlü beklediği çıkışı yapamayan Çinli şirket, bu adım için yeni katlanabilir akıllı telefon modeli olan Mate X3’e güveniyor.

Bir süredir çeşitli iddialarla gündeme gelen Mate X3’ün en çarpıcı özelliklerinin başında, uydu üzerinden çağrı yapabilmek ve yazılı mesaj gönderebilme geliyor. Üstelik bu telefonun sesli mesaj gönderimini de destekleyeceği ancak bu özelliğin ileriki zamanlarda güncelleme ile aktif edileceği de gelen bilgiler arasında.

Huawei Mate X3’ün muhtemel tasarımı ve bazı özellikleri sızdırıldı - Resim : 1

Huawei Mate X3’ün muhtemel tasarımı ve bazı özellikleri sızdırıldı

Kısa bir süre içerisinde tanıtılması beklenen telefonun, render görüntülerinin ortaya çıkması bu telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağını da daha iyi anlamamızı sağladı. Huawei P60 ile birlikte görüntülenen telefonun, kapalı haldeki ekran boyutunun 6,52 inç açık haldeki ekran boyutunun ise 8,01 inç olacağı konuşuluyor.

Gücünü Huawei’in kendi yonga seti olan Kirin 9000’den alması beklenen telefon bu işlemci kümesini 12GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekleyecek. Elektriksel gücünü 4.520mAh’lık bataryasından alacak olan telefonun aynı zamanda 67W hızlı şarj desteği sunacağını da hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.