Mobil

Huawei MatePad 2022, iPad modellerine rakip olabilir mi?

Çinli teknoloji devi Huawei tarafından resmi tanıtımı yapılan Huawei MatePad 2022 kendine rakip olarak iPad serisini seçti. Peki gerçekten Huawei’nin yeni tableti o kadar iyi mi?

Huawei MatePad 2022, iPad modellerine rakip olabilir mi?

Huawei zor günler geçirmeye devam ediyor. Şirket her ne kadar her ay HarmonyOS işletim sisteminin başarılarına dair yeni bir paylaşım yapsa da, bizzat Huawei patronu tarafından geçtiğimiz hafta yapılan bir açıklamayla, şirketin gelecek 3 yıldaki en önemli hedefinin hayatta kalmak olduğu belirtilmişti. İşte bunu başarabilmek için elindeki bütün kozları oynayan Huawei, son olarak yeni tablet modelini tanıttı.

Huawei MatePad 2022’ye baktığımız zaman, bu cihazın biri 11 inç diğeri ise 12,9 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla karşımıza çıktığını görüyoruz. Her iki ekranında da 120Hz yenileme hızı teknolojisine yer veren Huawei, ekran boyutu ve batarya haricinde bu iki model arasında pek fazla fark gözetmemiş.

Huawei MatePad 2022, iPad modellerine rakip olabilir mi?

Gücünü Snapdragon 870 yonga setinden alan MatePad 2022, 8GB ve 12GB olmak üzere iki farklı bellek kapasitesi seçeneği sunuyor. 11 inçlik Huawei MatePad 2022 modelinde 8.300mAh’lık batarya bulunurken, 12,9 inçlik model ise elektriksel gücünü 10.050mAh’lık bataryasından alacak.

Ancak tüm bu üstün özelliklerine rağmen her iki tablet modelinde de HarmonyOS işletim sisteminin kullanılacak olması, tablet meraklılarının bir hayli kararsız bırakıyor. Bu durumun temel nedeni ise, henüz gelişim halinde olan HarmonyOS uygulama mağazası AppGallery’nin, talep edilen bütün popüler uygulamaları bünyesinde bulundurmuyor olması. Bu sebeple şimdilik ne kadara satılacağı konusunda bir açıklama yapılmayan yeni tablet modelinin önünü açacak en önemli strateji, uygun fiyat stratejisi olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.