Huawei orta segmenti dağıtmaya kararlı, Nova serisine premium özellikler geliyor

Huawei'nin yeni modellerinde kullanılacak yüksek performanslı yonga seti ve gelişmiş kamera teknolojisi dikkat çekiyor.

Huawei orta segmenti dağıtmaya kararlı, Nova serisine premium özellikler geliyor

Huawei, Çin'de Pura 70 serisi amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürdü. Bu seri, başlangıç fiyatı olarak 5,499 yuan (yaklaşık 780$) etiketiyle dikkat çekiyor. Şirketin odak noktası, uygun fiyatlı amiral gemisi telefonlar arayan Huawei hayranları için cazip bir seçenek olan Nova 13 serisine kaymış durumda. Duyumcu kaynaklara göre, Nova 13 Pro ve Nova 13 Ultra modelleri haziran ayında tanıtılacak ve yaklaşık 3,000 yuan (yaklaşık 415$) fiyatla satışa sunulacak.

Nova 13 Pro ve Nova 13 Ultra, Pura 70 serisinde kullanılan yeni Kirin 9010 yonga setiyle donatılacak. Özellikle bu seride, Huawei'nin XMAGE markalı görüntüleme teknolojisi bulunuyor. Nova 13 serisinin, performans, dayanıklılık ve görüntüleme yetenekleri açısından bir önceki serilere göre önemli iyileştirmelerle gelmesi bekleniyor.

Huawei orta segmenti dağıtmaya kararlı, Nova serisine premium özellikler geliyor

Duyumcu Smart Pikachu'ya göre, Nova 13 serisinin tüm modelleri, özellikle selfie fotoğrafçılığı konusunda geliştirilmiş çift ön kamera özelliği ile gelecek. Standart model hariç diğer modellerin hafif kavisli ekranlara sahip olacağı ve serinin tamamının 1.5K çözünürlüğü destekleyeceği belirtiliyor. Ayrıca, tüm modellerin 5G bağlantısını destekleyeceği ifade ediliyor.

Smart Pikachu, Nova 13 serisinin HarmonyOS Next işletim sistemiyle çalışacağını ve ana kamera için değişken diyafram, periskop telefoto kamera ve uydu bağlantı desteği sunacağını öne sürüyor. Serinin, yılın ikinci çeyreğinin sonuna doğru piyasaya sürülmesi planlanıyor.