Huawei P20 ailesi DxOMark rekorunu kırdı

Huawei'nin resmi olarak tanıttığı dünyanın 3 ana kameralı ilk akıllı telefonu P20 Pro ve onun küçük kardeşi P20 kameraları test eden DxOMark platformunda bugüne kadar alınan en yüksek puanı aldı.

Huawei P20 ailesi DxOMark rekorunu kırdı

Çinli teknoloji markası Huawei'nin en yeni akıllı telefonu P20 Pro, 27 Mart Salı günü Paris'te düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Özellikle kamera konusunda çok iddialı bir model olan Huawei P20 Pro, 3 kameradan oluşan ana kamerası ile dikkat çekiyor.

P20 Pro'nun bu iddiası fotoğraf makinesi ya da akıllı telefonların kameralarını karşılaştırıp test eden DxOMark sitesi tarafından da onaylandı. Telefonu test eden site telefona Fotoğraf açısından 114, Video açısından ise 98 puan verdi. Ortalamada 109 puan alan Huawei P20 Pro tüm rekorları alt üst etti.

P20 de ikinci oldu

Bir diğer ilginç sonuç ise P20 modelinden alındı. DxOMark'da değerlendirmeye giren ailenin küçük üyesi P20 de 102 puan alarak sitedeki en iyi ikinci kamera koltuğuna oturdu.

Huawei P20 ailesi DxOMark rekorunu kırdı - Resim : 1

DxO'nun akıllı telefon listesinde üçüncü sırada Samsung Galaxy S9 Plus, 98 puanla Google Pixel 2  ve 97 puanla iPhone X yer alıyor.   

Testlerinde sentetik ve günlük kullanım testlerini bir arada yaparak kendi ölçüm sistemini geliştiren site, sektör tarafından otorite olarak kabul ediliyor. Sitede sadece cep telefonu kameraları değil aynı zamanda fotoğraf makineleri de test edilip puanlanıyor.  DxOMark'ın yaptığı testi merak ediyor ve detayları okumak istiyorsanız resmi internet sitesine bakabilirsiniz.