Huawei Porsche Design Mate RS resmen tanıtıldı!

Huawei, Paris'te gerçekleştirilen organizasyonda pek çok bomba patlattı. Huawei'nin lüks modeli Porsche Design Mate RS gerek fiyatı gerekse özellikleriyle nefes kesecek. Huawei Porsche Design Mate RS hakkında her şey!

Huawei Porsche Design Mate RS resmen tanıtıldı!

Huawei'nin Fransa'nın başkentinde düzenlendiği organizasyonda pek çok model tanıtıldı. Huawei, çok satmaya aday P20 ailesinin yanı sıra lüks akıllı telefonu Porsche Design Mate RS'i de tanıttı.

Lüks akıllı telefonu diğerlerinden ayıran özellik ekran üstü parmak izi okuyucuya sahip olması. Tasarımı her ne kadar çarpıcı olursa olsun; Porsche Design Mate RS, teknik açıdan P20 Pro'dan üstün değil.

Mate RS; 1440 X 2880 piksellik 6 inçlik OLED ekran, Kirin 970 8 çekirdekli işlemci, 6 GB RAM, IP67 su geçirmezlik sertifikası, yüzde 83.93'lük ekran gövde oranı, Mali-G72 MP12 ekran yongası,  512 GB dahili saklama alanı, üç adet arka kamera ve 24 megapiksellik bir özçekim kamerası ile donatılmış.

Huawei Porsche Design Mate RS resmen tanıtıldı! - Resim : 1

1.8'lik diyafram açıklığına sahip arka kameralar; 40 megapiksel, 8 megapiksel ve lazer odaklamalı olarak çalışıyor. 4000 mAh'lik batarya lüks akıllı telefona güç veriyor.

12 Nisan'da satışa sunulacak cihazın fiyatı 1700 euro olarak belirlenmiş. TL'ye çevirdiğimizde 10.000 TL'ye yakın bir değer elde ediyoruz. Ancak şunu söylememizde fayda var: Porsche Design Mate RS, lüks tasarım ve daha yüksek malzeme kalitesi haricinde P20 Pro'dan fazlasını vadetmiyor.