Mobil
Huawei P20 Pro'nun kamerasındaki ilginç sır!

Huawei P20 Pro'daki üç kamerada ilginç detay!

Çinli teknoloji markası Huawei'nin geçtiğimiz günlerde duyurduğu akıllı telefonu P20 Pro'nun kameralarının ilginç sırrı ortaya çıktı. iFixit sitesi birçok ürüne yaptığı gibi bu telefonu da parçalarına ayırdı.


Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazları parçalara ayırıp detaylarını göstermesiyle tanınan iFixit sitesi yeni bir çalışmaya imza attı ve Huawei P20 Pro'yu parçaladı. Telefonun birçok detayının görüntülendiği bu işlem sırasında kameranın detaylarına da ulaşıldı. 

Huawei P20 Pro modeli, Mart ayı sonunda Paris'te yapılan bir etkinlikle duyuruldu. Önümüzdeki günlerde Türkiye pazarında da satılması beklenen akıllı telefonda ana kamerası üç farklı kameradan oluşuyor. Arkadaki kameraların ilki 40 Megapiksel ve diyafram değeri 1.8. 

Huawei'nin ezber bozan fotoğraf makinelerinden biri ise sol arka tarafta diyafram değeri 1.6 olan  20 Megapiksel kamera mevcut. Gerek 40, gerekse 20 Megapikselik çözünürlük pek çok profesyonel fotoğraf makinesine meydan okuyacak özelliklere sahip. Üçüncü kamera ise 8 Megapiksel çözünürlük sunuyor ve diyafram açıklığı değeri ise 2.4.

Bütün kameralarda titreşim engelleme özelliği var

Bu bilgiler zaten biliniyordu. iFixit'in ortaya çıkardığı ilginç bir detay ise her üç kamerada da optik imaj sabitleme özelliğinin bulunması. Yani her bir kamera titreşim engelleme özelliğine sahip. Oysa Huawei'nin açıklamalarında sadece 8 Megapiksellik kamerada bu teknolojinin bulunduğu belirtiliyordu. 

Diğer akıllı cihazların aksine Huawei P20 Pro, 4000 mAh'lik bir batarya sunuyor. Parçalara ayırılan telefonda bu değerin doğru olduğu da görülüyor. Siz de Huawei P20 Pro'nun parçalarını merak ediyor ve bunları görmek istiyorsanız iFixit'in çalışmasına göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.