Huawei P40 modellerinde LG imzası!

Huawei’nin P40 modellerini geliştirirken işbirliği yaptığı şirketler arasında LG’nin de bulunduğu ortaya çıktı. İşte Huawei LG işbirliğinin perde arkası.

Huawei P40 modellerinde LG imzası!

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan Huawei kısa süre önce yeni P serisi modellerini tanıtmıştı. P40 modelleri genel itibariyle kullanıcılardan olumlu dönütler almayı da başardı.

Huawei yeni üst segment modeller ile ilgili yaptığı açıklamalarda ekranların Çinli BOE tarafından geliştirildiğini belirtmişti. Lakin geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir belge durumun anlatılandan farklı olduğunu su yüzüne çıkardı.

Huawei P40 modellerinde LG imzası!

Bilindiği üzere söz konusu akıllı telefon ekranı olduğunda akla gelen ilk isimler LG ve Samsung oluyor. Malum, Güney Kore OLED ekran pazarının büyük bir bölümünü tek başına domine ediyor. Dolayısıyla kullandığımız pek çok OLED ekranlı modelde Samsung ya da LG imzası olması, teknoloji tutkunları için çok da şaşırtıcı değil.

Lakin yine de Huawei’nin Çinli BOE ile olan ortaklığı ve Güney Kore şirketlerini saf dışı bırakması takdir toplamıştı. Fakat geçtiğimiz gün P40 modellerinin tedarikçi listesinde LG isminin geçmesi kafaların karışmasına neden oldu. Dilerseniz bahse konu belgeye aşağıdan göz atabilirsiniz.

Huawei P40 modellerinde LG imzası! - Resim : 1

Rapor Çince fakat orada ekran kısmında LGD ifadesi göze çarpıyor. Yani LG Display. Oysa Huawei ekran panellerinin BOE tarafından üretildiğini açılamıştı. Bakalım Çinli şirketten konu ile ilgili bir açıklama gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.