Mobil

Huawei P40 Pro 10X optik zoom yapacak!

Mart ayı sonunda tanıtılması beklenen Huawei P40 Pro cep telefonunun 10X optik zoom özelliklerini gösteren kamera detayları internete düştü.

Huawei P40 Pro 10X optik zoom yapacak!

Bugüne kadar birçok detayı belli olan yeni amiral gemisi Huawei P40 Pro cep telefonunun şimdi de kamera özellikleri sızdı. Arka yüzünde 5 kamera modülünün olması beklenen cep telefonunda Leica üretimi sensörler kullanılacack.

Huawei P40 Pro 10X optik zoom yapacak!

Telefonla ilgili sızıntı Twitter'daki Rodent950 takma isimli Teme kullanıcısı tarafından yapıldı. Genelde mobil cihazlarla ilgili fotoğraf eksenli paylaşımlar yapan bu isim Huawei P40 Pro kameraları ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Buna göre telefonda Leica üretimi IMX700 sensörü bulunacak. Hexadeca Bayer isimli bu sensör RYYB görüntü sensörüne sahip olacak ve 52 MP çözünürlük sunacak. Bu sensörün en önemli özelliği ise düşük ışık koşullarında piksel birleştirme yapabilmesi. Bu sayede düşük ışıkta çok daha iyi fotoğraflar çekilmesine yardımcı olacak. Bu sensöre entegre edilen RYYB filtresi ise sensörün daha çok ışığı almasını sağlıyor.

Telefonun ana kamerası olan bu sensöre 40 MP çözünürlüklü IMX650 eşlik ediyor. Bu sensör ultra geniş açı özelliği ile geliyor ve RGGB filtresi ile geldiği için hareketli görüntülerde fayda sağlıyor.

Telefonda bir adet 3X optik zoomlu bir sensör daha yer alıyor. dördüncü kamera ise 10X optik zoom yapabilen periskop özellikli bir kamera. Huawei P40 Pro cep telefonunun ana kamerasındaki son modül ise ToF yani Time of Flight kamerası. Bu kamera modülüne ek olarak çift tonlu bir LED de arka yüzde yer alacak. Öte yandan ek bir bilgi de verelim: Telefonda mikrofon modülü bu kameraya entegre edilmiş durumda.

Huwaei P40 Pro cep telefonunun P40 modeli ile beraber 26 Mart 2020 tarihinde Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacağını da belirtelim. Ailenin en küçük modeli olan Huawei P40 Lite ise geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Huawei P40 Pro cep telefonunun ön yüzünde ise dual bir kameranın yer alması bekleniyor. 

Huawei P40 Pro ana kamera özellikleri:

  • IMX700 52 MP (Hexadeca Bayer) RYYB 1/1.28 inç sensör boyutu
  • IMX650 40 MP ultra geniş açı Cine RGGB 1/1.5"
  • 3X optik zoom kamerası
  • 10X optik zoom (periskop özellikli) 2P1G lens
  • ToF kamerası
  • Çift tonlu LED lamba
Yorumlar
Tahirkirabali
Kacpara
Cevapla
Celal Duman
Telefonum yeni foturasını fişini kaybettim ama telefonda bir sorun varsa üst köşesi yanık gibi bir şekil ar bu hatayı nasıl gideririz beni bilgilendirin kendime ayit dört telefonum var üçünde bu hareket var buna bir çare bulun başka markada olsaydı kimse duymadan giderilirdi
Cevapla
Kitiro Moskovich
Korkuyorum.
A k
Sen ne yazdığını kendin anladın mı?
💠Gakko💠
Oppo reno zoom konusunda en eyisi gibi duri
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.