Samsung Galaxy S20 Ultra ne kadar sağlam? İşte yanıtı!

Güney Kore menşeili akıllı telefon üreticisi Samsung’un yeni amiral gemi modeli Galaxy S20 Ultra, bir dizi dayanıklılık testine tabi tutuldu.

Samsung Galaxy S20 Ultra ne kadar sağlam? İşte yanıtı!

Akıllı telefon pazarının lider markalarından biri olan Samsung, geçtiğimiz haftalarda yeni amiral gemi modelleri olan Galaxy S20 ve S20 Ultra’yı tanıtmıştı. Bahsi geçen telefonlar dayanıklılık testine tabi tutuldu.

Samsung Galaxy S20 Ultra ne kadar sağlam? İşte yanıtı!

Telefonun dayanıklılık performansı takdir toplarken, yapılan deneyler cihazın malzeme kalitesini bir kez daha gözler önüne serdi. Galaxy S20 Ultra için yine acımasız testler yapılsa da cihaz bu testlerden sağlıklı bir şekilde geçmeyi başardı.

Galaxy S20 Ultra Özellikleri

Gücünü Exynos 990’dan alan S20 Ultra, başlangıç modelinde 12 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanını kullanıcılara sunuyor. RAM ve dahili depolama alanını arttırmak isteyenler için ise 16 GB RAM , 512 GB dahili depolama alanına sahip diğer bir opsiyon bulunuyor. Bunun yanı sıra telefonun hafızası microSD kart desteği sayesinde 1 TB’a kadar yükseltilebiliyor.

5.000 mAh boyutundaki pil ile desteklenen cihazın şarj olabilmesi için 25W hızlı şarj adaptörü kullanılabiliyor. Ancak tabii bunu arttırmak isteyenler, ekstradan 45W hızlı şarj adaptörü satın alıp telefonun daha hızlı şarj olmasını sağlayabiliyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra ne kadar sağlam? İşte yanıtı! - Resim : 1

Ekran kısmında 6.9 inçlik AMOLED panel karşımıza çıkarken, bu ekranın 511 ppi piksel yoğunluğuna sahip olan bu panel, Gorilla Glass 6 ile korunuyor.  Kamera noktasında ise 108MP ana kameraya, 12MP f/2.2 diyafram aralığındaki ultra geniş açılı kamera, 48MP f/3.5 diyafram açıklığına sahip telefoto kamera ve 40MP’lik selfie kamerası eşlik ediyor.