Mobil

Huawei P40 Pro Plus için Samsung’u tercih etti

Huawei kısa süre önce tanıttığı yeni amiral gemisi modeli P40 Pro Plus için Samsung’u tercih etmiş. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Huawei P40 Pro Plus için Samsung’u tercih etti

Şu anda Samsung ve Huawei arasında muazzam bir rekabet mevcut. Bilindiği üzere Samsung yıllardan beridir sektörün zirvesinde yer alıyor. Huawei ise her fırsatta zirve hedefini dile getiriyor. Yani iki üretici arasında kıyasıya bir rekabet olduğu inkar edilemez. Lakin bu rekabet ticarete de engel değil.

Huawei P40 Pro Plus için Samsung’u tercih etti

Ortaya çıkan son raporlara göre Huawei kısa süre önce tanıttığı P serisi modellerinin ekranı için 3 şirketle anlaşmış. Bunlardan birisi bilindiği üzere BOE. Geçtiğimiz gün de BOE haricinde bazı modellerde LG panellerinin kullanıldığı ortaya çıkmıştı.

Bizleri asıl şaşırtan şey ise Huawei’nin çatı model olarak tanıttığı P40 Pro Plus’da yalnızca Samsung tarafından üretilen OLED panelleri kullanması oldu.

Buna göre Huawei P40 Pro Plus modelinde Samsung ekranlarını kullanırken, P40 Pro’da Samsung, LG ve BOE ekranlarını tercih etmiş. P40’ta ise yalnızca BOE tarafından üretilen paneller uygun bulunmuş.

Görünen o ki Samsung OLED ekran pazarını ciddi anlamda ele geçirmiş durumda. Öyle ki en ciddi rakipleri Huawei ve Apple’a bile ekran satıyor. Elbette bu Samsung için önemli bir artı diyebiliriz.

Elbette Apple’ın JDI, Huawei’nin ise BOE ile bu alanda önemli yatırımları mevcut. Tabi ki bu yatırımlar ne zaman karşılık bulur orası biraz muamma.

Yorumlar
Tural
Samsung model sırasında s modeli biraz bakılı ancak kalan kısımı bi şey diğildir Huawei en ucuz olanı samsung un a modelindən üstün bir fark var oda oled ekran bu iyi ama kalan hep iyi deyildir donma var çalışmasında
Cevapla
Mehmet
En iyi huawei ben p30 pro kullanıyorum samsung tan üstün dür
Cevapla
Tural
Elədir çox gözəldir Huawei nova 5t
Mücocskn
Bende aynı şekil 8/256 p30 pro var çok memnunum
TrendTecno
Site yönetimi lütfen şu Gakkoyu polemik konusu yapanları ya siz engelleyin yada onlar Gakko dan rahatsız ise onlar engellesin burası sosyal bir platform hakaret olmadığı müddetçe herkes özgür yorum yapabilir MİLLETİN DERDİ GAKKO OLMUŞ GAKKO DA BU TOPLUMDAN İNSAN VE YORUMLARI GAYET KEYİFLİ
Cevapla
Firat
Arkadaşlar bu diğer isimler ile olan yorumları da kendisi yazıyor büyük bir ihtimalle. İşsiz olduğu kesin.
Lan Kasa Da Papel Var
Sen gakkonun partnerimisin !?
Opdima
Açsın bir kanal YouTube’dan takipçisi ol. Adamın avukatı mısın? Onun nasıl yorum hakkı varsa insanların da onla ya da bazı durumlarla alakalı yorum hakkı var. Çünkü onlar da İNSAN. Ne kadar ilginç, değil mi?
@1453
Bak iyi dinle.Vatan millet sakarya ve TURK luk edebiyati yapan bu adam şive adı altında TÜRK CEMIZI katlediyor...ironik bir şekilde...Ayrica kendisi yorumlarında sanki bir akil adam edası ya da 100 Türk Büyüğü edası ile katlettiği haber içeriklerinden daha bahsetmedim bile ! TO polemik ile amacına ulaştı sizde oyunun bir parçası siniz....İnsanları geri zekalı yerine koyamazsiniz.
Doğru
Doğru
💠Gakko💠
Oled konusunda Samsungu tek geçim
Cevapla
Fenasi KERİM
Bit ya^rusu
renklidunya
Vallahi her haberde seni görmek hem güldürüyor hemde renk katıyor siteye 😁
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.