Huawei P40 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro’yu dümdüz etti!

Huawei’nin yeni amiral gemisi modeli P40 Pro çıktığı gibi DxOMark’ta zirveye yükseldi. Huawei P40 Pro zirveyi Xiaomi Mi 10 Pro’dan devraldı.

Huawei P40 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro’yu dümdüz etti!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi modellerini tanıtmıştı. Yeni P serisi her zaman olduğu gibi yine kamera kurulumuyla gündeme oturdu.

Huawei ve Leica ortaklığıyla geliştirilen P40 serisinin kamera kurulumu, DxOMark’ta zirvenin yeni sahibi oldu.

Huawei P40 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro’yu dümdüz etti!

Hatırlanacağı üzere Xiaomi Mi 10 Pro modeliyle zirveyi Huawei Mate 30 Pro’dan devralmıştı. Sonrasında Oppo Find X2, Mi 10 Pro ile aynı puanı alarak zirveye ortak olmuştu. Tahmin edildiği gibi Huawei  yeni amiral gemisi modeliyle zirveyi tekrardan ele geçirdi.

Huawei P40 Pro DxOMark’tan 128 puan alarak zirvenin yeni sahibi oldu. DxOMark Huawei P40 Pro ile yaptığı detaylı testler sonucunda telefona fotoğraf tarafında 140, video tarafında ise 105 puan verdi. Böylece ortalama puan 128 olarak belirlendi. Dilerseniz bahse konu kriterlere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Huawei P40 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro’yu dümdüz etti! - Resim : 1

Açık konuşmak gerekirse P40 Pro’nun DxOMark’ta zirveye yükselmesi bizler için şaşırtıcı olmadı. Çünkü Huawei kamera tarafında ciddi işler yapan bir firma. Lakin şunu da hatırlatmamız gerekiyor. Henüz Samsung’un öve öve bitiremediği Galaxy S20 Ultra modeli DxOMark’ta puanlanmış değil. Biraz zor olsa da S20 Ultra’nın P40 Pro’yu geçme ihtimali bulunuyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Huawei P40 Pro selfie tarafında da 103 puan alarak zirvenin yeni sahibi oldu.