Huawei P40 TENAA’da ortaya çıktı. Ortalık karışacak!

Huawei’nin Mart sonunda tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli P40 TENAA’da ortaya çıktı. Huawei P40 kamera kurulumuyla rakiplerine meydan okuyacak.

Huawei P40 TENAA’da ortaya çıktı. Ortalık karışacak!

Geçtiğimiz yıl Huawei açısından hayli zorlu bir süreçti. ABD kökenli şirketlerin Çinli üreticiye karşı cephe alması, Huawei’nin işlerini biraz baltaladı. Tüm engellemelere karşın ABD ambargosundan satışlarını arttırarak çıkmayı başaran Huawei şu aralar yeni amiral gemisi modeli üzerine yoğunlaşmış durumda.

Sızdırılan bilgilere göre Huawei yeni P serisi modellerini Mart ayının sonunda tanıtacak. Çinli üreticinin P40 ve P40 Pro haricinde Huawei P40 Premium Edition isimli 3. bir modeli de tanıtması bekleniyor.

Huawei P40 TENAA’da ortaya çıktı. Ortalık karışacak!

Bu üç model geçtiğimiz gün Çin’in sertifikasyon kurumu TENAA’da ortaya çıktı. Böylece telefonların satışa sunulması önünde de bir engel kalmamış oldu.

Şimdiye kadar kamera tarafında Leica bile birlikte gayet başarılı işler yürüten Huawei, P40 modellerinde de çizgisini bozacak gibi görünmüyor.

Zira Huawei P40 Premium Edition, sunduğu kamera özellikleriyle teknoloji tutkunlarını şimdiden heyecanlandırdı.

52MP’lik ana kameranın öncülük edeceği modülde 40MP sine kamera ve 8MP telefoto kamera yer alacak. 10X optik zoom yeteneğine sahip olan model sektördeki dengeleri de değiştirecek gibi duruyor.

Huawei P40 TENAA’da ortaya çıktı. Ortalık karışacak! - Resim : 1

Dip not olarak şunu da hatırlatalım. Hali hazırda Huawei, ABD hükümeti ile olan sorunları tam anlamıyla çözebilmiş değil. Dolayısıyla P40 modellerinde de büyük ihtimalle Google servisleri yer almayabilir. Fakat bu kullanıcılar için büyük bir sorun değil. Çünkü Mate 30 Pro’ya olduğu gibi P40 modellerine de Google servisleri yüklenebilecek. Dilerseniz bu konu ile ilgili hazırladığımız videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.