Huawei P50 Pro devasal lens ile geliyor!

Huawei'nin yeni amiral gemisi Huawei P50 Pro için bugün herkesi heyecanlandıran iddia geldi. Telefonda devasal lens yer alacak gibi görünüyor.

Huawei P50 Pro devasal lens ile geliyor!

Leica ile işbirliği yaptıktan sonra mobil fotoğrafçılık konusunda eline su döktürmeyen Huawei, Amerika'nın yaptırımlarına rağmen büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bugün firmanın yeni amiral gemisi modeli Huawei P50 Pro için herkesi heyecanlandıran iddia geldi. Görünüşe göre telefonda devasal bir lens yer alacak.

Sızıntı devi OnLeaks'in paylaştığı render görsellerine göre telefonun arka bölümünde iki adet oldukça büyük yuvarlak lens yer alacak. Bu lensler telefonun 5'te 1'ini kaplayacak. Şimdilik bu lenslerin kaç Megapiksel çözünürlüğünde olacağı ve nasıl bir performans sergileyeceği bilinmiyor.

Gücünü Huawei imzalı Kirin 9000 serisi yonga setinden alacak olan telefon, ekran konusunda da rakiplerine taş çıkaracak. Kamerası ile olduğu kadar yazılımı ve donanımı ile de dikkat çekecek olan telefonun 1.200 dolar fiyat bandında olması bekleniyor.

Huawei P50 Pro

İki adet lens çerçevesinin içerisinde muhtemelen farklı sensörler de yer alacak. Bu kurulumların henüz nasıl olacağı da bilinmiyor. Çok düşük ihtimal de olsa bu lenslerin ana ve telefoto olarak sadece iki tane olma ihtimali de var. Eğer bu yuvarlaklar tek lensi ima ediyorsa DSLR kalitesinde fotoğraflar çekmek bu sefer gerçekten mümkün olabilir.

Önümüzdeki aylarda tanıtılacak bu fotoğraf makinesi gibi telefonun piyasanın en iyi kamerasına sahip olma ihtimali çok yüksek görünüyor. 2021 yılında kamera konusunda Hasselblad lensli OnePlus 9 Pro ile Leica lensli Huawei P50 Pro büyük rekabet içerisinde olacak.