Huawei P70 tasarımı sızdırıldı

Huawei'nin yeni akıllı telefonu P70'un tasarımı internete sızdı. Ayrıca, Çin'de cihaz için henüz resmi olmayan ön siparişlerin başladığı görülüyor.

Huawei P70 tasarımı sızdırıldı

Huawei'nin P70 serisi, amiral gemisi akıllı telefon pazarında yer alacak en yeni ürünleri olarak konuşuluyor. Henüz resmi olarak tanıtılmamış olmasına rağmen, Çin'deki bazı gayriresmi mağazalar, bu telefonlar için körü körüne ön sipariş almaya başladı. Weibo'da @FixedFocus takma adlı bir duyumcu, bazı mağazaların P70 serisi için rezervasyon kabul etmeye başladığını açıkladı. İnternet kullanıcıları, "P70 Pro 512GB" için yapılan depozitoları gösteren makbuzları bile paylaştı. Ancak, duyumcu daha sonra bu ön siparişlerin Huawei tarafından resmi olarak onaylanmadığını belirtti.

Bir diğer duyumcu @DigitalChatStation, P70'in arka kamera sistemini gösteren bir taslak yayınladı. Bu tasarım, P60 serisindeki dikdörtgen lens düzenini terk ederek kare şeklinde bir modüle geçiş yapıyor. Sızdırılan görsel, büyük bir merkezi lensi (muhtemelen ana kamera), bir ultra geniş açılı lens ve bir periskop sensörü ile çevrili olarak gösteriyor. Flaş, kamera modülünün sol kenarında yer alıyor.

Huawei P70 tasarımı sızdırıldı - Resim : 1

Huawei P70 tasarımı sızdırıldı

P60 serisine kıyasla, P70 taslağı daha büyük bir kamera modülüne sahip. Telefonun ayrıca kavisli kenarları ve sol tarafında ses ve güç düğmeleri bulunuyor. Ön tasarım şimdilik gizemini koruyor.

Önceki raporlar, P70 ailesinin üç modelden oluşacağını öngörüyor: P70, P70 Pro ve premium bir "Art" versiyonu. Art modelinin, etkileyici bir kamera performansı için 1 inçlik Sony IMX989 sensörü ve yüksek kaliteli bir hibrit lense sahip olacağı söyleniyor.

Ayrıca Huawei'nin OmniVision OV50H'yi test ettiği ve bunun P70 serisine dahil edilebileceği söylentileri var. Bu sensör, 50 megapiksel çözünürlüğe ve 1/1.3 inç optik format boyutuna sahip. 1.2μm piksel boyutu, 1 inçlik Sony IMX989'ın 1.6μm piksel boyutundan daha küçük.

Unutulmaması gereken, bu bilgilerin sadece sızıntılar olması ve Huawei'den resmi bir onayın olmamasıdır. Çıkış tarihi ve kesin özellikler henüz bilinmiyor, bu yüzden resmi açıklama gelene kadar bu bilgilere bir miktar şüpheyle yaklaşmakta fayda var.