Mobil

Huawei sesli asistan EMUI 10.1 güncellemesi ile bambaşka olacak!

Huawei akıllı telefon kullanıcılarının merakla beklediği EMUI 10.1 güncellemesi ile beraber sesli asistan desteği de kullanıcılara sunulmuş olacak.

Huawei sesli asistan EMUI 10.1 güncellemesi ile bambaşka olacak!

Huawei ve onun alt markası olan Honor akıllı telefonları kullananların merakla beklediği EMUI 10.1 güncellemesi, pek yakın zamanda belirlenen cihazlara servis edilecek. Daha öncesinde belirli olan bu akıllı telefonları sizler için haberleştirmiştik. EMUI 10.1, Huawei modellerine pek çok yeni özellik kazandıracak ancak bunlardan en önemlisi hiç şüphesiz ki sesli asistan desteği olacak. Yeni sesli asistanı geliştirmeleri sayesinde Apple’ın Siri’sine rakip olmak isteyen Huawei, böylelikle kullanıcılarına da güzel bir sürpriz yapmayı planlıyor.

Huawei sesli asistan EMUI 10.1 güncellemesi ile bambaşka olacak! - Resim : 1

Huawei sesli asistan EMUI 10.1 güncellemesi ile bambaşka olacak!

Evet, aslında Huawei kullanıcıları uzun zamandır bir sesli asistana sahip ancak bu asistanın sunduğu destekler yeterli görülmüyor ve açıkçası pek de beğenilmiyor. Bunun farkında olan şirket yetkilileri ise EMUI 10.1 güncellemesi ile beraber bu konuda çeşitli iyileştirmelere gidecek gibi görünüyor. Bahsi geçen iyileştirmeler sayesinde Huawei Assistant çok daha kullanışlı olacak ve Apple’ın Siri’sine rakip olacak. En azından Çin merkezli üreticinin iddiası bu yönde.

Şimdilik söz konusu geliştirmeler yalnızca Çin pazarını kapsasa da, global sürüm için de çalışmalar sürüyor. Yani anlaşılan o ki gelen güncelleme sayesinde kullanıcılar Celia adına sahip olan sesli asistan ile birçok yeni özelliğe kavuşmuş olacak. Kullanıcılar Celia’ya yeni komutlar verebilecek ve Celia bunu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Yorumlar
Samet
Mate 10 pro EMUI 10 daha vermediniz çok ayıp ettiniz dahada huawei asla eve bile sokmam
Cevapla
Samet
Huawei tam bir çöp telefon aldıgıma bin pişmanım ekran hassasiyeti berbat
Cevapla
Deniz
Honor 10 lite gellecekmi
Cevapla
Adsız
Huawei p30 lite gelirmi acaba
Cevapla
Amarousperos
P20 pro ya 10 güncellemesi bütün dünyada geldi Türkiyede hala yok. Ayıp yaa 6 bin TL para verdik telefona hala daha güncelleme yok...
Cevapla
Ahmet
Avrupaya hala gelmedi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.