Huawei tabletlerini güncelledi, artık hiçbir uygulama problemi yok

Huawei MatePad Pro 11 & 13.2 HarmonyOS 4.2 güncellemesi alarak birçok yaşam kalitesi iyileştirmesi sunuyor.

Huawei tabletlerini güncelledi, artık hiçbir uygulama problemi yok

Huawei, MatePad Pro tablet serisi için HarmonyOS 4.2 güncellemesini Çin'de kullanıma sundu. 2024 model MatePad Pro 11 ve MatePad Pro 13.2 kullanıcıları, daha akıcı bir kullanım deneyimi ve artırılmış güvenlik özellikleri ile tanışacak. Bu güncelleme için tabletlerde en az 8 GB boş alan gerekiyor ve yalnızca 4.0.0.157 veya 4.2.0.202 sürümleri bu yükseltmeye uygun.

HarmonyOS 4.2'nin getirdiği yenilikler arasında, cihazın jest ve animasyonlarını daha akıcı hale getirmek öne çıkıyor. Bu da tablet kullanımını daha keyifli bir hale getiriyor. Kontrol menüsünün arka plan görünümünü kullanım sırasında değiştiren yeni bir özellik de kullanıcı deneyimine estetik bir katkı sağlıyor.

Huawei tabletlerini güncelledi, artık hiçbir uygulama problemi yok

Bir diğer dikkat çekici yenilik ise depolama sıkıştırma özelliği. Bu özellik, sık kullanılmayan dosya ve uygulamaları sıkıştırarak yer kaplamalarını azaltıyor ve veri kaybına yol açmıyor. Ayrıca, uygulamalar arası geçişi hızlandırarak tabletlerin genel stabilitesini artırıyor.

Wi-Fi bağlantıları konusunda ise, tabletin yeni veya önceden kullanılan ağlara otomatik olarak bağlanıp bağlanmamasını kullanıcıların seçimine bırakan yeni bir özellik bulunuyor. Güvenlik alanında ise, cihazı sallayarak uygulamalardaki reklamları engelleme ve zararlı yazılımlara karşı daha iyi koruma sağlama gibi yenilikler eklenmiş.

MatePad Pro kullanıcıları, bu güncellemeyi alarak tabletlerini daha verimli ve güvenli bir şekilde kullanmaya devam edebilecekler.