Sızdırılan iPhone 16 maketleri iPhone 16 Pro Max'in ne kadar büyük olduğunu gösteriyor

Yeni nesil iPhone'un boyutlarına dair sızıntılar, kullanıcıları şaşırtacak detaylar sunuyor. İşte iPhone meraklılarını heyecanlandıracak o görüntü.

Sızdırılan iPhone 16 maketleri iPhone 16 Pro Max'in ne kadar büyük olduğunu gösteriyor

Son zamanlarda iPhone 16 serisine dair birçok duyum ortaya çıktı. En son gelen bilgiler ise serinin tüm telefonlarının maketlerini gösteriyor. Bu görüntüler, Apple konusunda uzun süredir duyumlar sağlayan Sonny Dickson tarafından paylaşıldı. Dickson daha önce de iPhone 16 serisinin işlenmiş boşluklarını sızdırmıştı, bu yüzden bu bilgilerin doğru olma ihtimali yüksek.

iPhone 16 ve 16 Plus modellerinde en dikkat çekici değişiklik, kamera düzeninde görülüyor. Bu modeller, önceki modellerin çapraz kamera yerleşiminden, dikey düzene geçiş yapıyor. Ancak Pro modellerinde büyük bir tasarım değişikliği göze çarpmıyor.

Sızdırılan iPhone 16 maketleri iPhone 16 Pro Max'in ne kadar büyük olduğunu gösteriyor

Standart iPhone modellerindeki bu dikey kamera geçişi, Apple Vision Pro'da 3D olarak oynatılabilecek mekansal videoların kaydedilmesini desteklemek için yapılmış. Ayrıca, Pro modellerinin ekran boyutlarında da değişiklikler var. iPhone 16 Pro Max, 6,9 inçlik ekranıyla daha önceki iPhone 15 Pro Max’in 6,7 inçlik ekranından daha büyük olacak ve bu da şimdiye kadarki en büyük Pro Max modeli olacak.

Sızdırılan iPhone 16 maketleri iPhone 16 Pro Max'in ne kadar büyük olduğunu gösteriyor - Resim : 1

iPhone 16 Pro'nun ekranı da 6,3 inç ile 6,1 inçlik iPhone 15 Pro’dan biraz daha büyük olacak. Ancak standart iPhone 16 ve 16 Plus modelleri ekran boyutlarını sırasıyla 6,1 inç ve 6,7 inç olarak koruyacak.

Maket birimler, tasarım özellikleri açısından pek çok yeni bilgi sunmasa da, kamera kontrolleri için ayrılmış bir Yakalama düğmesi olacağı söylentileri var, ancak bu maketlerde böyle bir düğme görülmüyor. Yeni iPhone'ların lansmanının Eylül ayında yapılması bekleniyor. Bu süre uzun gibi görünse de, bu dönemde daha fazla sızıntının ortaya çıkması muhtemel.