Huawei Xiaomi'ye meydan okuyor! Uygun fiyata 66w hızlı şarj!

Huawei'nin yeni telefonunun özellikleri sızdırıldı. Nova 8 SE olarak adlandırılan seri iki farklı seçenekle karşımıza çıkacak.

Huawei Xiaomi'ye meydan okuyor! Uygun fiyata 66w hızlı şarj!

Huawei’nin en yeni nova serisi telefonu Mediatek işlemciye sahip nova 7 SE 5G Youth'du ve şirket şimdi bir yenisini hazırlıyor. Huawei nova 8 SE olarak adlandırılan telefon, pil teknolojisi ve ekranında ufak geliştirmelerle iki farklı model ile karşımıza çıkacak.

Güvenilir bir sızıntıya göre, nova 8 SE Full HD + çözünürlüklü 6.53 ”OLED ekrana sahip olacak ve Huawei Mate 40 Pro amiral gemileriyle bu ayın başlarında tanıtılan 66W hızlı şarjı destekleyecek.

Huawei Xiaomi'ye meydan okuyor! Uygun fiyata 66w hızlı şarj!

Sızıntı ayrıca, her ikisi de Mediatek tarafından olmak üzere iki farklı 5G işlemciye sahip iki çeşidi olacağını ortaya koyuyor - biri biraz daha uygun fiyatlı olacak ve Dimensity 720 kullanılacak, diğerinde ise halihazırda nova 7 SE 5G Youth'da kullanılan Dimensity 800U olacak.

Nova 8 SE dört arka kamera (48MP + 8MP + 2MP + 2MP) bulundururken, ön tarafta sadece bir kamera olacak - 16MP.

Nova 8 SE ile önceki model arasındaki bir fark da boyut olacak. Yeni telefonun daha hafif ve daha ince olacağı ve söylentilere göre sadece 7,46 mm kalınlığında ve 178 gram ağırlığında olacağı söyleniyor.