Mobil

Huawei yeni cihazıyla katlanabilir telefon kavramını değiştirecek!

Huawei yeni bir katlanabilir cihaz patenti satın almasıyla dikkat çekti. Patent fazlasıyla futuristik detaylar içeriyor. İşte tüm detaylar.

Huawei yeni cihazıyla katlanabilir telefon kavramını değiştirecek!

Huawei, benzersiz bir fütüristik akıllı telefon için kolları sıvadı. Daha önce hiç görmediğimiz bir tasarıma sahip olan yeni bir patent satın alındı. Belgelerdeki cihaz, esnek bir döner ekran paneli teknolojisini ortaya koyuyor.

Patent, Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi'ne sunuldu ve “esnek ekran destek mekanizması ve yuvarlanabilir elektronik ekipman” başlığını taşıyordu. Belgeler, CN114439843A (Via ITHome) patent numarasını taşıyordu. Bu belgeye bakıldığında patent, ekranın altına yerleştirilmiş bir görüntüleme teknolojisine sahip bir elektronik cihazı tanımlamakta. Patent açıklaması ayrıca "basit yapıya, küçük depolama alanına sahip olacağını ve taşınabilir cihazlara uygulanabileceğini" ekledi.

Huawei katlanabilir sektörüne yeni bir soluk katacak

huawei katlanabilir

Özellikle patent skeçlerinde gözlemlenen cihazın ekranını destekleyen yapı aynı zamanda dönen bir parçayı da içeriyor. Cihaz her iki yanda koruyucu kılıfla kapatılmış döner şaft mekanizması ile gelecek. Bununla birlikte, döndürme işleminin kendisinin otomatik mi yoksa manuel mi olduğu belirsiz. Bu arada, destek mekanizması, katlanabilir ekranı sağlayan çeşitli destek benzeri yapılara sahip olacak.

Şu an itibariyle, bu patentli cihazın aslında bir akıllı telefon olup olmadığı belli değil. Ürünün, küçük bir depolama ile eşleştirilmiş temel UI işlevleri için düşük güçlü bir yonga seti ile taşınması amaçlanan taşınabilir bir ekran olması oldukça muhtemel. Bunun hala bir patent olduğunu ve Çinli teknoloji devinin gerçekten böyle bir ürün üzerinde çalışıp çalışmadığının kesin olmadığını hatırlatmakta fayda var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.