Mobil

Huawei yetkililerinin hayalleri kabusa dönüştü!

Huawei yetkililerinin günümüzden 4 yıl önce kurduğu hayaller bugün kabusa dönüştü. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.


Yıl 2016… Huawei global pazarda önemli bir paya erişmiş ve Apple’ı ilk defa geride bırakmayı başarmıştı. Çinli üretici agresif fiyat politikası sayesinde Asya’dan Avrupa’ya geniş bir müşteri kitlesine erişmiş, Apple’ın ana vatanı ABD’de de bile kullanıcı sayısını arttırmıştı.

O dönemde Huawei’nin yolu oldukça açık görünüyordu. Hem orta, hem de üst segmentte güzel işler çıkaran Çinli üretici, o gazla hedefini arşa çıkardı. Huawei yetkilileri birbiri ardına açıklamalarda bulunarak en çok akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren firma olacaklarını belirttiler. Üstelik bu hedef için tarih de sundular.

Bazı yetkililer 5 sene içerisinde zirveye tırmanırız derken, bazıları ise 2020’de 1 numara olacağız demişti. Lakin takvimler 2020’yi gösterdiğinde Huawei yetkililerinin hayallerinin kabusa dönüştüğünü gördük.

Huawei yetkililerinin hayalleri kabusa dönüştü!

Aslında ABD ambargosu olmasaydı Huawei için herşey yolunda gidebilirdi. Lakin uygulanan katı ambargolar, Huawei ve Honor modellerinden Google servislerinin kaldırılması, pek çok ABD merkezli şirketin Huawei’ye sırt çevirmesi Çinli üreticinin global pazardaki satışlarını azalttı.

Özellikle Avrupa ve Amerika’da büyük bir kayıp yaşayan Huawei günden güne elindeki müşteri kitlesini de kaybetti. Hal böyle olunca Çinli üreticinin hayalleri de kabusa dönüşmüş oldu.

Muhtemelen kısa vadede Huawei’nin tekrardan Samsung’u zorlayacak kalibreye ulaşması mümkün görünmüyor. En azından mevcut şartlar için durum bu şekilde. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Ergin Eski
Bu sektörde de olan birisi olarak söylüyorum ki günde en az 200 müşteriye hizmet ederim, yaptığınız açıklama gerçeğin dışında kalıyor. Çünkü artık insanlar Samsung'un pahalı ekran fiyatlarından, Apple'ın uçuk fiyat cihazlarından bilinçli bir şekilde soğudu. Hem özelliği düşük hem fiyatı pahalı model yerine, özelliği ve hızı yüksek, üst sevide olan Çin firmalarına çok büyük talep car. Haklılar tâbi. Çünkü Apple markasını Samsung ise Amoled ekranını satıyor, cihazlarını değil. Görüp beklemenin anlamı yok, herşey ortada,yanlış düşünceler ile insanların kafasını karıştırmayın..
Cevapla
Hakan Karadiken
Arkadaşlar yaklaşık 4 senedir huawei telefon kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok samsung Apple kullananları görüyoruz uçuk paralar ödeyerek aldıkları amiral gemisi telefonlarda özelliklerden daha fazlasını orta segment telefonları ile sunuyor huawei kaldık amiral gemilerini diğer markalar ile kıyas bile etmem işlemcisi kamerası arayüzü güncelleme dağıtımı hepsinden iyi Apple rakip gördüğü için Amerika ambargoyu koydu rakip görmese kendisine bir tehdit olarak görmese tınlamazdı bile Apple ve samsung son yıllarda teknolojilerinin üstüne ne koydular bırakın bu amerikan uşaklığını
Cevapla
AncienT-Wisdom
Apple'ın patronu ve baş mühendisi öldüğünden beri telefonlarına kayda değer bir özellik koyamadigindan da bahsedebilirsiniz mesela.
Cevapla
AncienT-WisdoM
Maaşı alabilmek için yazman gerektiğinden yazmışsın arkadaşım. Kimsenin hayali kabusa dönüşmedi. Huawei, başına gelecekleri bildiği için kendi işletim sisteminin altyapıları A başladı, uygulamalarını hazırladı. Zeki olan her şirketin öngörebileceği bu ambargo kimseyi şaşırtmadı. İnsanları yaniltip amerikan şirketlerine yönlendirmeye çalışıyorsun farkında olarak ya da olmayarak. Editörü yok mu sitenin? İşsiz misiniz? Yoksa Google sayfalarında yer edinebilmek için mi bu saçma tavır?
Cevapla
Alex
👍👏👏
Aydın GÜNGÖRDÜ
yanındayım kardeşim.bende Apple ve samsung u kullanmayı düşünmüyorum.dünyada ne yazıkki satlık kalem bitmez
Gökhan
👏🏻👏🏻👏🏻
Hakan
Şu casus ve hırsız markadan kurtulmanın zamanı gelmişti
Cevapla
....
Amerikanın yalakası.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.