Mobil

Huawei'den büyük başarı!

GFK tarafından yayınlanan verilere göre, 2018 yılının Temmuz ayında Huawei, Türkiye’nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu.

Huawei'den büyük başarı!

GFK tarafından yayınlanan verilere göre, 2018 yılının Temmuz ayında Huawei, Türkiye’nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu. Bu büyük başarının sağlanmasında Huawei’nin P20 serisinin büyük rolü var.

Temmuz ayında yüzde 17,9 pazar payına ulaşarak, Türkiye’de akıllı telefonları en çok tercih edilen ikinci markası olan Huawei, 2017 yılının aynı ayında da yüzde 3,8 pazar payına sahipti. GFK tarafından hazırlanan rapor, aylık akıllı telefon satışlarını baz alarak markaların pazardaki hakimiyet oranlarını belirliyor. GFK raporunda ayrıca pazar eğilimlerine de yer veriliyor.

Huawei'den büyük başarı!

Tüketicilerin satın alma kararlarını inceleyen GFK, pazarın hızla 5,5 inç ekranlı telefonlara yöneldiğini, 2017 yılının Ocak-Temmuz ayları arasında yüzde 43,8 olan 5,5 inç ekranlı akıllı telefon satın alma oranının 2018 yılının aynı döneminde yüzde 66,7’ye çıktığını raporluyor. Huawei, 5,5 inç ekranlı akıllı telefonlar söz konusu olduğunda ise Türkiye’de yüzde 44’lük pazar payı ile birinci sırada.

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang yaptığı açıklamada, “Bu başarı, bizim için çok önemli. Büyüme hızımızı ve zirveye sadece bir adım kaldığını simgeliyor. Bu sonuç, çalışma arkadaşlarımızın adanmışlığının ve tüketicilerin ihtiyaçlarına doğru cevap verme yeteneğimizin çok somut bir kanıtıdır. Bu yakaladığımız başarıyı devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Huawei, geçtiğimiz günlerde tanıttığı, Mate 20 lite ile de pazar payını artırmayı hedefliyor. 

Yorumlar
Selim
Huweai ye sesleniyorum. Sen bir çin malısın. Erken dağılan bir malzeme ile ürün yapiyorsun. 3000bin tl olan mate 10 pro Nasıl olurda şuan 4.200 4.300 e çıkar? Neyin kafası bu? Döviz ile alakasi olmayan bir firmasin ve kafana göre iş yapiyosun. Sırf bu yüzden 3 yıldır kullandığım g3 u degistirmeyecegim. Siz ulkeye bize böyle davranirsaniz Bizden bir beklentiniz olmasin. Gelecek biziz. Ve yarin geldiğin de bu yaptığınızı unutmayacagiz..
Cevapla
samsung note 9 harika..ancak alamadık..ipek..sevda
huvei biraz ucuz yapınki millet alsın..ama amiral gemisi telefonlar olsun. ucuz deyince 5000 lira olmasın4999 lira olsun..hahahaha huvei daha kalem bile yapamadı..samsungun yanında kalem kursu gör..huveiiii pil inde 3600 mAh. den yukarı olsun..
Cevapla
Taner Polat
Keşke huawei nin nasıl yazıldığını bilsen de laf soksan bizimde dikkatimizi çekerdin
Hönkk
Kardeş ne içiyorsun soylede bizde içek
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.