Mobil

Huawei'den çalışanlara bir maaş ikramiye

Çin merkezli teknoloji firması Huawei, zor zamanlarında yanında olan çalışanlarına bir maaş ikramiye verdi.

Huawei'den çalışanlara bir maaş ikramiye

Son aylarda ABD hükümeti ile sıkıntılar yaşayan ve Çin-ABD ticaret savaşlarından en çok etkilenen markalardan biri olan Huawei, markaya destek olan çalışanları bir maaş ikramiye ile ödüllendirdi.

Huawei'den çalışanlara bir maaş ikramiye

Nikke yayının haberine göre şirket Ekim ayında istisnasız tüm çalışanlara birer maaş ikramiye verdi. Huawei'nin dünya çapında 190 bin çalışanı için uygulanan bu ikramiye ile şirket tüm çalışanlara özverileri için teşekkür etti. Öte yandan bu ikramiye sadece doğrudan şirket çalışanlarına değil bağlı kuruluşlardaki personellere yönelik de yapıldığı açıklandı.

Bu yılın mayıs ayında başlayan ve Google'ın Huawei markasını kara listeye ekleyip ilişkileri askıya almasıyla sonuçlanan olaylar zinciri sonucunda markanın yeni çıkacak telefonlarında Google servisleri kaldırılmıştı. Bu adımın ilk örneği Huawei Mate 30 ailesinde yaşanmış ve telefon Google desteği olmadan çıkmıştı. Bu zorluklara rağmen telefon pazarındaki rekabetten geri durmayan marka halen ikinci en büyük üretici olma ünvanını koruyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.