Mobil

Huawei'den oldukça iddialı 5G açıklaması!

Huawei CEO’su Guo Ping'in 5G açıklaması herkesin dikkatini çekti. İşte detaylar!

Huawei'den oldukça iddialı 5G açıklaması!

Huawei Dönüşümlü CEO’su Guo Ping, 2018 yılını değerlendirirken, Huawei’nin bu dönemde önemli zorluklara rağmen, ses getiren başarı hikayelerine imza attığının altını çizdi. Huawei’nin hiçbir zaman güvenlik tehdidi oluşturmadığını ve asla oluşturmayacağının altını çizen Ping, 170’ten fazla ülke ve bölgenin hali hazırda Huawei markasına güvendiğini söyledi. 

2018 yılını Huawei’nin tüm iş süreçleri açısından değerlendiren Huawei Dönüşümlü CEO’su Guo Ping’in açıklamasında şu satır başları yer aldı;

''Bugün dünyanın önde gelen global mobil operatörleriyle, 5G özelinde 26 ticari sözleşmeye imza attık ve şimdiden 10.000'den fazla 5G baz istasyonunun dünya genelindeki sevkiyatını başlattık. Bugün tüm dünyada 160'tan fazla şehirde yer alan 211 Fortune Global 500 şirketi, Huawei'yi dijital dönüşüm için iş ortağı olarak konumlandırmış bulunuyor.''

Huawei'den oldukça iddialı 5G açıklaması!

''Tüketici ürünlerinde de bu yıl önemli bir yükselme trendine imza atarak 200 milyondan fazla akıllı telefon sevkiyatını yine dünya genelinde gerçekleştirdik. Hem kişisel bilgisayarlar özelinde hem de akıllı evler ve nesnelerin interneti ekosisteminde başarılı projelere imza attık.

Huawei Cloud ile 18 kategoride 140'dan fazla bulut projesini hayata geçirdik. Bu kapsamda, 22 bölgede yer alan 37 faaliyet alanımızda global müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam ediyoruz.'' dedi.

Huawei’nin olmadığı 5G pazarı eksik kalacaktır sözleri ile dikkatleri üzerine çeken yetkili, pazara oldukça sert bir giriş yapmayı tercih etmiş gibi duruyor. Bildiğiniz üzere Huawei özellikle son 2 yıldır oldukça iyi işlere imza atıyor. Açıkçası bu azim ile devam ederse yakında Apple gibi markaların da değerini dama atacak gibi duruyor. 

Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi özel sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.