Mobil

Google Asistan Türkçe sürümü iOS'a geldi

Geçtiğimiz günlerde Android için kullanıma sunulan Türkçe Google Asistan şimdi de iOS sürümü ile geldi.

Google Asistan Türkçe sürümü iOS'a geldi

Sesli asistanlar içinde en önemlilerinden biri olan Google Asistan uzun yıllardır kullanılıyordu ancak son aylara kadar Türkçe desteğine sahip değildi. Aralık ayında ilk olarak Android işletim sistemine Türkçe desteği ile gelen Google Asistan, 250'ye yakın görevi yerine getirebiliyordu. Geçen ay yapılan açıklamada Ocak ayından itibaren servisin iOS kullanıcıların da hizmetine sunulacağı duyurulmuştu.

Google Asistan Türkçe sürümü iOS'a geldi

Google'ın Takvim ve Fotoğraflar gibi birçok uygulaması ile entegre çalışabilen Google Asistan, telefonda arama yapmak, mesajları okumak, mesaj göndermek, e-posta göndermek gibi pek çok görevi yerine getirebiliyor.

Şimdi bu özelliklerin neredeyse tamamı iOS üzerinde de çalışabilecek. Servisin en önemli rakibi ise Apple tarafından geliştirilen Siri. Uzun zamandır Türkçe olarak destek veren Siri haliyle sadece iOS işletim sistemini destekliyor. Google, bu hamlesi ile Siri'ye önemli bir rakip getirmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde türkçe olarak test etme imkanı bulduğumuz Google Asistan'ın neler yapabildiğine aşağıdaki videoda göz atmıştık. İşte Google Asistan'ı anlattığımız o video:

Android kullanıcıları Google Asistan'ı buradan, iOS kullanıcıları ise App Store'dan ücretsiz olarak indirip kullanabilirler. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.