Mobil

Huawei'den Türkiye açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun açıklamaları sonrasında Huawei'den de Türkiye açıklaması geldi. İşte tüm detaylar!

Huawei'den Türkiye açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump'ın yaptırımları bir yıl daha uzatma kararını imzalaması sonrasında zor günler geçiren Çin merkezli teknoloji devi Huawei'den bir açıklama geldi. Hatırlanacağı üzere ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, geçtiğimiz günlerde Huawei ve diğer Çin menşeli üreticilerin Türkiye'deki faaliyetlerinden rahatsızlık duyduğunu ifade etmişti. Türkiye'deki akıllı telefon satışlarından önemli bir pay alan Huawei ise konu hakkında bir açıklama yaptı. 

Huawei'den Türkiye açıklaması

Huawei son dönemlerin en başarılı teknoloji şirketlerinden biri ve bu ABD'yi oldukça rahatsız ediyor. Attığı üst üste adımlar sayesinde söz konusu şirketin adeta elini kolunu bağlayan Trump ve kabinesi, dur durak bilmeden Huawei'yi sıkıştırmaya devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tarafından yapılan açıklama ise bunun en güzel örneklerinden biri. Bilindiği üzere Pompeo, Huawei'nin ülkemizdeki faaliyetlerinden bir hayli rahatsız. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi ise konu hakkında önemli bir açıklamada bulundu.

Huawei'den Türkiye açıklaması - Resim : 1

Yapılan açıklamada, Türkiye'de yürütülen AR-GE merkezinin Çin'den sonra en fazla yatırım yapılan ikinci Ar-GE merkezi olduğu ifade edilirken, bunun artarak devam edeceği üzerinde duruldu. Ayrıca Türkiye’deki yatırım miktarının 520 milyon TL olduğu aktarılırken, istihdam edilen kişi sayısının da önümüzdeki sene yüzde 10 oranında arttırılmasının hedeflendiği açıklandı. Bunun yanı sıra ülkemizde geliştirilen ürün ve sistemlerin 30 ülkeye ihraç edildiği ve bu sayede Türkiye'ye 260 milyon dolarlık bir girişin sağlandığının da altı çizildi. Peki siz bu savaşı nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar
Cemil
İkinci telefonlum yedisenedir kulaniyorum cok rahat guzel memnunum
Cevapla
Oktay
Huawei kullanıyorum telefonumu yeni bir Huawei ile değiştirmeyi düşünüyorum.
Cevapla
Bayyesil
Bırakın kavgayı da, p40 serisine Google gelsin barışın. Telefon mükemmel bide Google olsa. 🚬 🚬
Cevapla
Akif Bro
huawei ülkemizde bulduğu bir şey var mı ki? arge çalışması diyor bir de
Cevapla
hegel
Huawei ye bir şey olmaz tabi ki. ABD kan kaybetmeye devam ediyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.