Mobil

Huawei’nin yeni katlanabilir akıllı telefonu Mate X3’ün detayları belli oldu

Çinli teknoloji devi Huawei, katlanabilir akıllı telefonlara yatırım yapmaya devam ediyor. Şirketin piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni modeli Mate X3, şirketin 6. katlanabilir telefon modeli olacak.

Huawei’nin yeni katlanabilir akıllı telefonu Mate X3’ün detayları belli oldu

Huawei, aslında her ne kadar bugünlerde unutulmuş olsa da katlanabilir akıllı telefon sektörünün öncü isimlerinden biri. Samsung’un Galaxy Fold ve Galaxy Flip modellerini ilk defa görücüye çıkarttığı sene olan 2019 yılında rakibinin karşısına Mate X modeliyle çıkan Çinli şirket, sonrasında gelen Android yasakları yüzünden bu teknolojinin reklamı konusunda başarısız olmuştu.

Aslında Huawei, bu seneye kadar tam 5 farklı katlanabilir akıllı telefon modelini satışa sundu ancak bu modellerin Çin dışında çok fazla ses getirdiğini söylemek pek mümkün değil. Bu durumun arkasında yatan temel sebep ise, cihazın hem işletim sisteminin Android’den yoksun kalması hem de fiyatının rakiplerine göre yüksek olmasıydı. İşte Huawei, Mate X3 ile birlikte bu iki sorunun da çözüleceğini düşünüyor.

Huawei’nin yeni katlanabilir akıllı telefonu Mate X3’ün detayları belli oldu

Mate X3’ün işletim sistemi kanadı artık Çin’de yavaş yavaş kendini kanıtlamaya başlayan HarmonyOS 3.0’a emanet olacak. Bu hamlesiyle işletim sistemi sorununu çözdüğünü düşünen Çinli şirket, fiyat konusunda ise bir önceki modelin bile altında bir fiyatla karşımıza çıkacak. Peki bu telefon ne zaman tanıtılacak?

Teknoloji dünyasında hakim olan görüş, Huawei’nin yeni Mate X3 modelini Aralık ayında resmen tanıtarak akabinde de hızlıca satışa sunacağı yönünde. Tabi tarihin henüz gün olarak belli olmadığını da hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.