Mobil

İddia: Apple iPhone 6 için pil tedarikçisini değiştiriyor

Apple'ın 5.5 inç iPhone 6 modelinde gecikme olacağı söylenirken bunun sebebi de ortaya çıktı.

İddia: Apple iPhone 6 için pil tedarikçisini değiştiriyor

Dün sizlerle 5.5 inç iPhone 6 modelinde erteleme olabileceği ile ilgili bir haber  Bu haberin gerçek olduğu ise bu gün ortaya çıktı. 

Tayvan'da faliyet gösteren Economic Daily News'e göre Apple 5.5 inçlik iPhone 6'nın pili için çok farklı çalışmalarda bulunuyordu. Pil tedarikçilerinin hem 4,7 inç iPhone 6 hemde 5.5 inç iPhone 6 modellerine pil üretmekte sıkıntı çekebileceği analiz firmaları tarafından Apple'a bildirilmişti.

5.5 inç iPhone 6'nın erteleme fikri ise bu rapordan sonra ortaya atılan bir çözüm yoluydu; çünkü Apple 4,7 inç iPhone 6 modelinin daha fazla satış yapacağını düşünüyor ve tüm dikkatini bu tlelefona yoğunlaştırmak istiyordu.

Apple'ın şu anda 2 adet pil tedarikçisi bulunyor. Simplo ve Desai Apple'a pil üretiyorlar ve Apple iPhone 6 ile birlikte bu şirketlerinde sınırlarını zorluyordu. 2 tedarikçiden sadece biri (Simplo) Apple'ın istediği şekilde (flexible diyor kaynakta) pili üretmekte başarılı olurken Desai'nin alması gereken biraz daha yol varmış gibi görünüyor. 

Bu gelişmeler ışığında 5.5 inç iPhone 6 modelinden sonra, 4.7 inç iPhone 6'da da bir gecikme yada en azından stok sorunu yaşayacağımızın garantisini bu günden veriyoruz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.