Mobil

İki popüler Samsung modeli için Android 11 müjdesi

Samsung, işletim sistemi güncellemelerini ciddiye alıyor. Şimdiye kadar şirket, akıllı telefonlarının çoğunu Android 11'e güncelledi. Şimdi sıra popüler iyi yeni modelde.

İki popüler Samsung modeli için Android 11 müjdesi

Samsung, Aralık 2021'den bu yana uygun cihazlar için Android 11 güncellemesini kullanıma sunuyor. Altı ay sonra, yalnızca bazı eski düşük kaliteli ürünlerin güncellenmesi kaldı. Güncelleme alan cihazlar ailesine katılan sıradaki iki model Galaxy A20 ve Galaxy A30s olacak.

İşte güncelleme detayları

İki popüler Samsung modeli için Android 11 müjdesi - Resim : 1

Samsung Galaxy A20, 2019'un ilk yarısında piyasaya sürüldü. Cihaz, kutudan Android 9.0 Pie tabanlı One UI ile çıkmıştı. Daha sonra geçen yıl Android 10 tabanlı One UI 2.x'e güncellendi. Artık akıllı telefon, Android 11 güncellemesini One UI 3.1 şeklinde almaya başladı. Cihaz için en son sistem güncellemesi şu anda Rusya'da A205FNPUUACUF1 donanım yazılımı sürümüyle yayında. Güncelleme, yeni özelliklerin yanı sıra Haziran 2021 güvenlik yamalarını da beraberinde getiriyor.

Öte yandan 2019'un ikinci yarısında piyasaya çıkan Samsung Galaxy A30s, Android 9.0 Pie tabanlı One UI ile de görücüye çıkmıştı. Tıpkı eski telefon gibi, geçen yıl Android 10 tabanlı One UI 2.x için bir güncelleme aldı. Şu anda, bu cihaz da One UI 3.1 ile Android 11 güncellemesi alan cihazlar ailesine katıldı. Güncelleme, A307FNXXU2CUF2 donanım yazılımı sürümü ve daha eski Mayıs 2021 güvenlik yamalarıyla Rusya'da yayında.

Yukarıda bahsedilen her iki akıllı telefon için One UI 3.1 güncellemesi önümüzdeki günlerde diğer bölgelerde de kullanıma sunulacak. Siz de cihazınızda güncellemeyi alıp almadığınızı kontrol etmek için Ayarlar > Yazılım güncelleme bölümünü kontrol edebillirsiniz.

Son olarak, Android 11 güncellemesi, Galaxy A20 ve Galaxy A30s için son büyük yazılım güncellemesi olacak. Ancak, bu Samsung telefonları en az 2023 yılına kadar güvenlik yamaları almaya devam edecek.

Yorumlar
evren
adamlar 2015 yılında çıkan iphone 6s için yazılım güncelliyor siz neden bahsediyorsunuz
Cevapla
Uğur
Samsung a20s için gelecek mi android 11
Cevapla
Mehmet
Android 10 daha güzel
Cevapla
Atican
2011 çıkışlı cihazlara tabi kiverecek android 11.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.