Mobil

İlk esnek ekranlı akıllı telefon LG'den gelebilir

Bir LG yetkilisi, bu yıl bitmeden esnek OLED ekranlı telefon çıkaracaklarını söyledi.

İlk esnek ekranlı akıllı telefon LG'den gelebilir

LG'nin ilk çeyrek verileri açıklandı. Bu vesileyle açıklama yapan mobil bölümü başkan yardımcısı Yoon Bu-hyun, LG'nin bu yıl bitmeden esnek OLED teknolojisine sahip bir akıllı telefon tanıtacağını söyledi.

Yayınlanan rapora göre esnek OLED ekran teknolojisi ile gelecek olan cihaz Full HD değil sadece HD olarak karşımıza çıkacak. Teknik bilgi bu alanda oldukça önemli ve LG firması bu teknolojiyi üretebilecek güçte. Ancak yine de riskli bir yatırım ve oldukça dikkat isteyen bir ürün.

1366964650_samsung-flexible-amoled-bendy-display-01.jpg

Aslında esnek ekran teknolojisi daha çok Samsung firması ile anılıyordu. Hatta Samsung bu teknolojiye sahip bir telefonu prototip olarak sergilemişti. Ebedi rakip iki şirket sadece akıllı telefonlarda değil OLED TV gibi diğer teknolojilerde de birbirleriyle rekabet halindeler. Daha önce LG kavisli ekran OLED TV'lerini tanıtmıştı. Bakalım LG esnek ekranlı akıllı telefon konusunda başarılı olabilecek mi?

Yorumlar
Misafir
hahahahahah
Cevapla
Misafir
Esnek ekranada jelatin yapistiririz (:
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.