Mobil

Galaxy S4 neden iki işlemcili?

Samsung CEO'su Galaxy S4'ün neden iki işlemciyle piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

Galaxy S4 neden iki işlemcili?

Samsung Mobile ve Samsung Electronics CEO'su ve başkanı JK Shin, Galaxy S4'ün neden iki işlemci ile piyasaya sürüldüğüne dair açıklamalarda bulundu. Dünya çapında bugünlerde sayışa sunulan Galaxy S4, farklı işlemciler ve LTE sürümü olarak çeşitli versiyonlarıyla kullanıcılara sunuluyor.

Galaxy S4'ün sözde uluslararası sürümü ARM big.LITTLE mimarisi kullanan Samsung Exynos 5 işlemci ile güçlendirilmiş olacak. ABD ve Avrupa sürümü ise dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemci kullanan modeliyle geliyor.

1366882862_s42.jpg

Son yayınlanan Benchmark testleri göstermiştir ki, dört yüksek performans ve dört düşük güçle çalışan toplam sekiz çekirdekli işlemci Exynos 5 versiyonlu Galaxy S4, dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 versiyonlu modelinden daha hızlı. Yani bu durumda Amerika ve Avrupa dışında piyasaya sürülen model daha hızlı olacak.

ABD ve Avrupa'da Samsung için önemli ana pazarlar var ve daha güçlü modelinin bu pazarların dışında piyasaya sürülmesi bir çok tartışma ve eleştirilere yol açmıştı.

Bu konuyla ilgili olarak açıklama yapan JK Shin, Exynos 5 LTE desteklemediği için Samsung ABD ve Avrupa'da Qualcomm işlemci kullanıyor söylentilerini yalanladı. CEO, Exynos 5'in LTE sürümünü desteklediğini ancak Amerika ve İngiltere'de Qualcomm Snapdragon 600 versiyonuna daha çok talep olacağını düşündükleri için böyle bir şey yaptıklarını söyledi. Ayrıca açıklamasında Shin, iki işlemcili versiyonunda aynı performansı sergilediğini belirtti.

Daha öncede Galaxy S4'e küresel yoğun talep olduğu gerekçesi ile sınırlı sayıda olacağı açıklaması gelmişti.

Yorumlar
Misafir
Arkadaş hem bu sitenin değişik haberlerinde hem burada yapılan yorumlarda ayrıntılı olarak defalarca bilgi verilmesine rağmen hala bazı kişiler inadına veya artniyetli bir şekilde aynı soruları her haberde sorduğu zaman o suçlaması bencede hak ediyor. Yani el insaf adam haberde özellikle belirtmiş yapılan yorumlarda itinalı anlatılmış ise bu haber yapanıda yorum yapanıda üzüyor.
Cevapla
Misafir
Ayrıca benim teknoloji özürlü kavramım alay için değil sadece teknolojiden bihaber olanları belirtmek içindir. Herkes teknoloji bilecek diye bir Kaide yok. Benim tavsiyem yorum yapmadan önce sadece 1 haber değil diğer haberleri ve yorumları okumak, ondan sonra aklına takılanı sormak yada eleştirmek gerekir.
Cevapla
Misafir
herkese özürlü diye hitab eden arkadaşlar... tekerlekli sandalye kullanıyorum... ama beyin özrüm yok...
Cevapla
Misafir
kafam karıştı... hangi yoruma güveneceğimi şaşırdım... adam gibi iş yapıp her cihaza aynı işlemciyi koysa ya...
Cevapla
Misafir
Exynos 4 octa yok. hicbir cihazdada yok. Nerenizden uyduruyorsunuz bunlari. Her yerde belirtiliyor, Turkiyeye gelecek olan en hizli ve performansi en iyi olan Exynos 5 Octa islemci 1.6 ghz. Ne kadar beyin ozurluler var be...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.