Mobil

IMEI kayıt ücreti zamlanıyor

Yılbaşından itibaren birçok vergi ve harç rakamında olduğu gibi IMEI kayıt ücreti de zamlanıyor.

IMEI kayıt ücreti zamlanıyor

Yurtdışından getirilen telefonların Türkiye'deki sisteme kayıt edilmesi olarak tanımlanabilecek IMEI kayıt ücreti yılbaşından itibaren artıyor. Son olarak Temmuz ayında zamlanan ve 650 TL'den 1.500 TL'ye çıkan bu ücret, 2020 yılından itibaren otomatik zamlardan nasibini alacak.

IMEI kayıt ücreti zamlanıyor

Kısa süre önce açıklanan vergi ve harçlara gelen yılbaşı zamlarında oran yüzde 22.58 olarak belirlenmişti. Buna göre halen 1.500 TL olan IMEI kayıt ücreti bu oranda arttığında 1.838 TL olacak.

Her ne kadar IMEI konusunda resmi bir açıklama yapılmamış olsa da yılbaşından itibaren bu hizmetten alınan rakamın da artmasına kesin gözle bakılıyor. Geçtiğimiz yıllarda uygulanan bu yöntemin 2020 yılında da kullanılması bekleniyor.

Yorumlar
Zamcık
Durmak yok zama devam
Cevapla
Mert
sömürge ye devam..
Cevapla
gurbetçi
Yurt dışında çalışıyorum. Gayri ihtiyari telefonumu buradan aldım. Ülkeme dönerken de götüreceğim elbette. Bu benim en doğal hakkım. Yalnız ülkeme yurt dışından döviz getirecek biri olarak bu fiyatları hakaret olarak görüyorum. Umarım bu zihniyet değişir.
Cevapla
Ali
1838 tl az bence en az 5 bin olması lazım 🤔😁
Cevapla
Alamanyadan
Aynen kardeş olsun o kadarki zenginler daha çok zengin olabilsin..yemin ederim herkesten çok dedtekledim ve oy kulandık ama artık bu hükümetten nefret ettik
Vedat
Nereye giderseniz gidin biz sizden önce ordayız diyorlar. Millet olarak büyük sınavlardan geçiyoruz ama bir gün yine millet bu sessizliği bozacak. Çünki başka çare bırakmayacaklar. Temennim kesinlikle aziz milletimin selametidir. Selametle..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.