Infinix orta segmentte bir ilke imza atıyor, bunu şimdiye kadar Xiaomi bile yapmamıştı

Infinix'in yeni modeli GT 20 Pro, FCC sertifikasyon sürecinden geçerek önemli özelliklerini ortaya koydu. Depolama, RAM ve batarya kapasitesi gibi detaylar ile kullanıcıların ilgisini çeken bu cihaz, LED tasarımıyla da fark yaratıyor.

Infinix orta segmentte bir ilke imza atıyor, bunu şimdiye kadar Xiaomi bile yapmamıştı

Infinix, GT 10 Pro modelinin ardılı olarak GT 20 Pro üzerinde çalışıyor. Henüz resmi bir duyuru yapılmadan önce önemli sertifikasyon platformlarında gözlemlenen bu yeni model, bir dizi anahtar özelliği ile dikkat çekiyor. En son FCC veritabanında tespit edilen Infinix GT 20 Pro, bir hafta öncesinde de BIS platformunda görülmüştü ki bu da cihazın Hindistan'da yakında piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

FCC'deki listeleme, Infinix GT 20 Pro'nun 45W kablolu hızlı şarj desteğine sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu bilgi, cihazın U450XSB model numarasına sahip bir şarj cihazı ile listelenmesinden elde edildi. Bu şarj cihazı 15W (5V/3A) ve 45W (11V/4.1A) güç çıkışları sunuyor.

Infinix orta segmentte bir ilke imza atıyor, bunu şimdiye kadar Xiaomi bile yapmamıştı

Yeni akıllı telefonun, en azından 12GB RAM ve 256GB dahili depolama sunan bir depolama konfigürasyonu ile geleceği belirlendi. Sertifikasyon kapsamında yer alan arka panel tasarım şemaları, Infinix GT 10 Pro'ya benzer bir üçlü kamera kurulumunu gösteriyor. Ancak şematiklerde dikkat çeken bir diğer nokta, LED aydınlatma için muhtemel kesimler içeren yarı dairesel bir şeridin varlığı. Resmi tasarım henüz doğrulanmamış olsa da, Infinix'in GT 10 Pro'da ilk kez sergilediği siber mecha tasarımını sürdürmesi bekleniyor.

Infinix GT 20 Pro'nun boyutları, FCC sertifikasyonu sayesinde 164×74.5×7.6mm olarak belirlendi. Bağlantı özellikleri arasında 5G ve Wi-Fi 6 802.11 a/n/ac/ax desteği yer alıyor. Daha önceki sertifikasyonlarda cihazın 5,000mAh kapasiteli bir batarya paketi ve MediaTek'in Dimensity 8200 yonga seti ile güçlendirildiği doğrulandı. Bu bilgiler, Infinix GT 20 Pro'nun donanım ve tasarım özellikleri hakkında önemli ipuçları sunuyor ve teknoloji tutkunlarını heyecanlandırmaya yetiyor.