Mobil

İngiltere'deki davanın kazananı Apple oldu

Dünyanın birçok noktasında devam eden patent davalarında son olarak İngiltere yargısı bir karara vardı.

İngiltere'deki davanın kazananı Apple oldu

Samsung ve Apple arasında dünyanın birçok noktasında patent davarları yaşanmakta. En uzun soluklu dava Amerika’da devam ediyor olsa da, ikili mücadelesini dünyanın farklı pazarlarında da sürdürmekte. Son olarak İngiltere mahkemesi Samsung’un Apple'a açmış olduğu patent ihlali davasında kararı açıkladı.

3G veri bağlantısıyla ilgili patentlerinin iPhone ve iPad ürünleri tarafından ihlal edildiği gerekçesiyle Samsung tarafından açılan davada, mahkeme heyeti Apple’ın patent ihlali yapmadığı kararına vardı. Samsung cephesinde bir üst mahkemeye itiraz hakkı sunulur mı bilinmez; Apple ise söz konusu ülkede ürünlerinin satışına devam edecek.
1362876744_630626.jpg

İkili arasında sürmekte olan davaların merkez üssünü Amerika’daki dava oluşturuyor. Süreçle ilgili son olarak Nokia bazı değerlendirmelerde bulunmuş ve Apple yanlısı bir mektubu mahkeme heyetine sunmuştu. Mahkeme heyeti Samsung cihazlarına satış yasağı koydurma talebini reddetmiş ve konu üzerine Nokia da ceza verilmesi gerektiğinin altını çizmişti.

Yorumlar
Akg
Adamlar her davanın altından sorunsuzca cıkabilior ilginç..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.