Mobil

Motorola işten çıkarmalara devam edecek

Google, tarafından satın alanın mobil bölümünde tasarruf tedbirleri alınmaya devam ediliyor.

Motorola işten çıkarmalara devam edecek

Google, 12.5 milyar dolar ödeyerek satın aldığı Motorola’nın mobil bölümünde radikal kararlara imza atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl başlattığı değişimi bu yıl da sürdüren Google, 1200 kişinin işine son verecek. Amerika, Çin ve Hindistan’da işçi çıkarmaların kademeli olarak gerçekleşeceği bildirilirken; işçi çıkarmaya sebep olarak ise giderlerin çok fazla olması ve yeterli seviyede rekabet oluşturulamamasına bağlanıyor.
1362874892_fft2mm1554554.jpg

Geçtiğimiz yılda işten çıkarmalar yaşanmış ve şirket üretim noktasında da değişimler sergilemişti. Giriş seviye telefon üretimini durduran Google, sadece orta ve üst seviye modellere odaklanacağını, bunun yanı sıra ürünlerde yeniliklere odaklanacaklarının sinyalini vermişti.

Motorola cephesinde sağlanan gelişmeler henüz hangi noktada bilinmiyor ancak şirketin ismi yeni Nexus telefonu için geçiyor. X Phone olarak adlandırılan cihaz için geliştirme çalışmalarının yürütüldüğü ve telefonun mayıs ayında düzenlenecek Google I/O etkinlinde resmiyet kazanacağı iddia ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.