Instagram Direct'i kullanarak gönderilen bir mesajın gönderimi nasıl iptal edilir?

Instagram Direct'i kullanarak gönderilen bir mesajın gönderimini geri almanız için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında adım adım anlatıyoruz. İşte izlemeniz gereken o adımlar!

Instagram Direct'i kullanarak gönderilen bir mesajın gönderimi nasıl iptal edilir?

Birçok kullanıcının WhatsApp ile öğrendiği, gönderilen mesajları geri alma özelliğinin Instagram'da da kullanılabildiğini biliyor muydunuz? Instagram'da direct ile mesajlaşırken bazen grup konuşmalarında bazen ise kişisel konuşmalarda yanlışlıkla yanlış kişiye mesaj gönderilebilir, yazılmaması gereken bir şey yazılabilir. Popüler sosyal medya uygulaması Instagram‘da gönderdiğiniz mesajları geri alma yöntemi ile iptal etme şansınız var. Instagram Direct'i kullanarak gönderilen bir mesajın gönderimini geri almanız için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında adım adım anlatıyoruz.

Instagram Direct'i kullanarak gönderilen bir mesajın gönderimi nasıl iptal edilir?

Bilindiği üzere bir zamanlar sadece GSM operatörleri üzerinden kullandığımız mesajlaşmalar, günümüzde doğrudan sosyal medya uygulamaları üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. Özellikle de anlık mesajlaşma uygulamaları oldukça pratik. Örneğin; Instagram DM dediğimiz direct mesaj ile mesajlaşma artık en az facebook messenger ya da WhatsApp kadar popüler oldu. Sunduğu özellikler sayesinde ise oldukça da kullanışlı. Örneğin bazı anlık mesajlaşma uygulamaları, mesajı gönderdikten sonra fikriniz değişir ise, ya da yanlış bir kişiye mesaj attıysanız, veya yanlış bir mesaj gönderdiyseniz bu mesajı silebilmenize imkan sunuyor. Peki Instagram Direct'i kullanarak gönderilen bir mesajın gönderimi nasıl iptal edilir? Gelin bu sorunun yanıtına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Instagram Direct'i kullanarak gönderilen bir mesajın gönderimi nasıl iptal edilir? - Resim : 1

Instagram Direct'i kullanarak gönderdiğiniz bir mesajın gönderimini iptal etmek için izlemeniz gereken adımlar

  • Akışın sağ üst köşesindeki direct veya messenger simgesine dokunun.
  • Konuşmayı seçin ve gönderimini iptal etmek istediğiniz mesaja gidin.
  • Mesaja dokunun ve basılı tutun.
  • Gönderimi İptal Et'e ve ardından onaylamak için tekrar Gönderimi İptal Et'e dokunun.

Not: Gönderdiğiniz kişilerin mesajınızı zaten görmüş olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.