Mobil

Instagram kullanıcıların ısrarla istediği özelliği sonunda getiriyor!

Popüler sosyal medya platformu olan Instagram, kullanıcılar tarafından uzun zamandır beklenen bir özelliği daha kullanıma sunuyor.

Instagram kullanıcıların ısrarla istediği özelliği sonunda getiriyor!

Akıllı telefonlarımızda zaman geçirirken en çok vakit ayırdığımız uygulamaların başında hiç şüphesiz ki Instagram geliyor. Hele ki uygulamanın keşfet bölümüne girdiğimiz zaman zamanın nasıl akıp gittiğini çoğu zaman bilmiyoruz. Var olan özellikleri ile zaten çok sevilen Instagram, yapılan güncellemeler ile beraber daha da gelişmeye devam ediyor. Sıradaki güncelleme ise, pek çok kullanıcının uzun zamandır beklediği cinsten bir yenilik olarak öne çıkıyor.

Instagram beklenen özelliği kullanıma sundu!

Söz konusu platformun kendi blog sitesi üzerinden yapmış olduğu bir açıklama, yeni özelliği de açığa vurmuş oldu. Buna göre artık kullanıcılar, Instagram üzerinden yapacakları paylaşımları zamanlama imkanına sahip olabilecek. Üstelik belirlenen bu zamanlama dilimi oldukça geniş!

Instagram kullanıcıların ısrarla istediği özelliği sonunda getiriyor!

Ortaya çıkan  detaylara göre kullanıcılar; reels, fotoğraf ve videolarını 75 gün önceden zamanlayıp paylaşabilecek. Bu durumun özellikle de sosyal medya fenomenleri için oldukça değerli olacağını net bir şekilde ifade edebiliriz. Zaten böyle bir yeniliği hiç şüphesiz en çok da onlar bekliyordu.

Peki ama içeriklerinizi paylaşırken zamanlama özelliğini nasıl kullanacaksınız? Instagram zamanlama özelliğini kullanmak için ilk yapmanız gereken elbette ki “Gönderi Oluştur” seçeneğine dokunmak. Ardından gönderinizi seçip gelişmiş ayarlar kısmına gelmeniz gerekiyor. Buradan “Planla” bölümünü seçip dilediğiniz tarihi seçebilirsiniz. Son olarak “Bitti” diyerek paylaşım sayfasına dönün ve gönderiyi planlamak için “Planla” seçeneğine dokunun. İşte bu adımları takip ederek içeriğinizi zamanlayabilirsiniz.

Yorumlar
Afraze benim adım sadece Afraze
Senin için yorum yazıyım dedim ama vazgeçtim merhaba aklıma takıldı Mert Yeni iyi biraz daha fazla bilgi yayalım lütfen destek verin bize .Neyin desteği ile lan bu manyak mıyız biz
Cevapla
Afraze benim adim
Y
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.