Keanu Reeves'in yeni filmi bomba etkisi yaracak! Şimdi Netflix düşünsün

Hulu, Keanu Reeves'in başrolde olacağı ve Martin Scorsese ile Leonardo DiCaprio'nun yürütücü yapımcılığını üstleneceği Devil in the White City'nin sınırlı bir seri uyarlamasını sipariş etti.

Keanu Reeves'in yeni filmi bomba etkisi yaracak! Şimdi Netflix düşünsün

Yayıncı, bugün Televizyon Eleştirmenleri Derneği'nin yaz turunda haberi duyurdu. Erik Larson'ın Şikago'daki 1893 Dünya Fuarı hakkında aynı adlı kitabına dayanan dizi, on yıldan fazla bir süredir sayısız stüdyo tarafından yapılan anlaşmalar ve tekliflerin ardından eser ilk kez beyaz perdeye uyarlanacak. Todd Field (In the Bedroom ve Little Children’ın yönetmeni) diziyi yönetecek. Son tarih, sekiz bölümlük dizinin 2024'te yayınlanmasını hedeflediğini bildirdi.

The Hollywood Reporter'ın belirttiği gibi, DiCaprio kitabın haklarını ilk olarak 2010'da satın aldı ve Scorcese tarafından yönetilecek bir uzun metrajlı film uyarlamasında rol alacaktı. Şimdi, her iki adam da Paramount Television Studios ve Disney'in ABC Signature ortak yapımı olacak olan sınırlı dizinin yürütücü yapımcılığını üstlenecek.

Keanu Reeves'in yeni filmi bomba etkisi yaracak! Şimdi Netflix düşünsün

Disney, Comcast ile 2024'te Hulu'daki %33 hissesini satın alacağı bir anlaşma imzaladı ve ona yayıncı üzerinde tam operasyonel kontrol sağladı. Ancak CNBC'nin belirttiği gibi, anlaşma Disney+'ın piyasaya sürülmesinden önce imzalandı ve başka bir akış hizmetinin engin Disney imparatorluğunda oynayacağı rol konusunda şu anda bir kafa karışıklığı var.

Hulu ayrıca Dopesick, The Dropout ve The Handmaid's Tale gibi eleştirmenlerce beğenilen dizilere de ev sahipliği yapıyor. Devil in the White City ile Disney, Hulu'yu prestij TV için yetişkinlere yönelik bir platform olarak kalabalık akış ortamı içinde konumlandırmaya çalışıyor gibi görünüyor.