Mobil

Instagram, Windows Phone'da!

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması instagram Windows Phone'a geliyor.


Instagram, mobil dünyanın en popüler üçüncü şahıs yazılımlarından biri. Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'ın iOS ve Android'in ardından şimdide Windows Phone'a da gelip gelmeyeceği bilinmiyordu.

Instagram'ın Facebook tarafından satın alınmasından sonra dev sosyal ağın daha da güçlendirdi. Şimdilerde hem iOS hem de Android kullanıcıları arasında bir hayli popüler olan uygulama 1 Milyar Dolar'a Facebook'un olmuştu.

1347357650_instagramwp8640large.jpg

Microsoft, mobil pazarda iOS ve Android'in gerisinde kalmamak için Windows Phone 8'de üçüncü şahıs yazılım konusunda hiçbir eksikliğin bulunmasını istemiyor. Dev yazılım şirketi daha önce Twitter ve Facebook için özel yazılımlar hazırlamıştı. Microsoft şimdi de, Instagram için hazırlıklar yapıyor gibi görünüyor.

Nokia geçen hafta Microsoft işbirliği ile Windows Phone 8 ile çalışan kendi Lumia 920 akıllı telefonunu tanıttı. Şirket ayrıca cihaz ile ilgili tanıtım videosu yayınladı. Videoda bir kaza sonucu Windows Phone için Instagram olduğu bir görünüm içerir. Onun içinde, yorum ve Instagram bilgileri gibi canlı bir karo olarak çalışan uygulama görünüyor.

Yeni yazılımın öncelikli olarak sadece Windows Phone 8'li Lumia'larda çalışacağı da ortaya atılan iddialar arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.