Mobil

Instagram'da beğeni gizleme dönemi başladı

Instagram tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan beğenileri gizleme özelliği bazı ülkelerde kullanıma sunuldu.

Instagram'da beğeni gizleme dönemi başladı

Instagram fenomenlerinin en büyük kozlarından biri olan beğeni sayısı tarihe karışıyor. Instagram yetkilileri daha önce yaptığı açıklamalarda bu özelliğin kullanımdan kaldırılacağını duyurmuştu. Yapılan duyurunun ardından uygulama da başladı.

Instagram'da beğeni gizleme dönemi başladı

Uygulamanın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda'da Instagram'da paylaşılan fotoğraf ve videolara ne kadar beğeni geldiği gizlenmeye başladı. Bu ülkelerde yaşaşan Instagram kullanıcıları artık paylaşımlarının kaç beğeni aldığını göremeyecek.

Beğeni sayısının paylaşımlardan kaldırılma özelliğinin kısa bir süre sonra tüm dünya çapında kullanıma sunulması da bekleniyor. Bu olduğunda artık paylaşılan fotoğraf ve videolarda beğeni sayısı görülmeyecek. Bu da artık beğeni sayısı ile ölçüm yapılamayacağı anlamına geliyor. Önemli bir adım zira beğeni sayısı etkileşim sayısı ile beraber pazarlama amaçlı kullanılan paylaşımların en önemli argümanlarından biriydi.

Yorumlar
Timothy
Ayrıca insanların akıl sağlığı ve psikolojisini de olumlu yönde etkileyecektir. Malum sanal ütopyalarında yaşar oldu insanlar. Hesabını silmekle tehdit eden sözde fenomenlere de pabuç bırakılmamalı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.