Instagram'da Reels videosunu nasıl kaydederim?

Instagram'da Reels videosunu nasıl kaydedeceğinizi bu yazımızda basit adımlarla anlatıyoruz. İşte Reels videolarını kaydetmek için uygulamanız gereken o adımlar!

Instagram'da Reels videosunu nasıl kaydederim?

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram'ın, oldukça beğenilen birçok özelliği mevcut. Bu özelliklerden biri de Reels. Bu özelliği bilmeyenler için biraz bahsedecek olursak; Reels, Instagram uygulamasında, kameranızı kullanarak 60 saniyeye kadar kısa çekimler yaparak, videolar kaydetmenize ve düzenlemenize olanak tanıyan bir özelliktir. Üstelik Reels videonuza efektler ve müzikler ekleyebilmeniz de mümkün. Bu içeriğimizde ise Instagram'da Reels videosunu nasıl kaydederim? sorusunun yanıtını adım adım anlatıyoruz.

Instagram'da Reels videosunu nasıl kaydederim?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram'ın pek çok farklı özelliği bulunmakta. Instagram’ın TikTok’tan esinlenerek bünyesine dahil ettiği Reels, Instagram kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen özellikler arasında yer alıyor. Maksimum 60 saniyelik çekimler yaparak, efekt ve müziklerle renkli videolar kaydetmenize imkan sunan bu özellik ile ilgili sıkça sorulan sorulardan biri de Instagram'da Reels videosunu nasıl kaydederim? olarak karşımıza çıkıyor. Biz de Teknolojioku olarak bu sorunun yanıtını basit adımlarla anlatıyoruz.

Instagram'da Reels videosunu nasıl kaydederim? - Resim : 1

  • Üstteki create new simgesine dokunun veya akışın herhangi bir yerinde parmağınızı sağa kaydırın.
  • Alttaki Reels kısmına inin.
  • Bir klip kaydetmek için record reel simgesine basılı tutun veya bu simgeye dokunarak kaydetmeye başlayın ve yeniden dokunarak klibi sonlandırın. Sol alttaki film rulonuza dokunarak da film rulonuzdan bir video ekleyebilirsiniz.
  • Kaydettiğiniz önceki klibi izlemek, kesmek veya silmek için previous simgesine dokunun. Sağ alt köşede Bitti'ye dokunun.
  • Reels videonuza çıkartma, çizim ve yazı eklemek için next (Android) simgesine veya Önizleme'ye (iPhone) dokunun veya Reels videonuzu cihazınıza kaydedin. Yazının ne zaman görüneceğini düzenlemek için alttaki kaydırıcıyı kullanın.
  • Kapak fotoğrafınızı değiştirmek ve bir açıklama yazmak için Şurada paylaş: seçeneğine ve ardından Kapak'a dokunun. Reels videonuzu Keşfet yerine hikayenizde paylaşmak istiyorsanız üstteki Hikayeler'e dokunun.
  • İleri'ye ve ardından Paylaş'a dokunun.