Mobil

Instagram'da video nasıl çekilir ya da nasıl yüklenir?

Instagram'da video yüklemek veya yeni bir video çekmek için yapmanız gerekenleri basit adımlarla anlatıyoruz.

Instagram'da video nasıl çekilir ya da nasıl yüklenir?

Birçok kullanıcı Instagram’da aktif olmaya çalışıyor, takipçi sayısını artırmak isteyen kullanıcılar çeşitli yöntemler deniyor. Ancak bu anlamda yapılacak en etkili şey, güncel bir şekilde fotoğraf ve video paylaşmak. Birçok kullanıcı için video çekmek ya da yüklemek sıradan bir iş olsa da, yeni başlayan bazı kullanıcılar zorlanabiliyor. Biz de Teknolojioku olarak bu yazımızda, Instagram'da video nasıl çekilir ya da nasıl yüklenir? sorusunun yanıtını basit adımlarla anlatıyoruz.

Instagram'da video nasıl çekilir ya da nasıl yüklenir?

Popüler fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram’da kaliteli bir video her zaman daha fazla dikkat çekecektir. Kaliteli video çekmek için ise; cihazınızı sabitlemek için bir tripot, doğru ışık ayarı, temiz bir ortam sesi ve elbette en önemlisi güzel bir hikaye ya da kurguya sahip olmanız oldukça önemlidir. Biz de bu yazımızda, yeni kullanıcılar için Instagram'da video nasıl çekilir ya da nasıl yüklenir? sorusunun yanıtını adı adım anlatıyoruz.

Instagram’da bir video yüklemek veya yeni bir video çekmek için uygulamanız gereken adımlar

 • Üstteki  simgesine dokunun.
 • Telefonunuzun kütüphanesinden bir video yüklemek için paylaşmak istediğiniz videoyu seçin.
 • Bir video çekmek için, telefonunuzun kütüphanesinin üst kısmındaki  simgesine dokunun. Kaydetmeye başlamak için  simgesini basılı tutun, durdurmak için ise parmağınızı kaldırın.  simgesine dokunarak ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabilirsiniz.
 • Sağ üstteki İleri'ye dokunun.
 • Videonuzu düzenlemek için:
  • Alttan bir filtre seçin. Daha fazlasını görmek için filtreleri sola kaydırın.
  • Altta Kes'e dokunun ve videonuzun başlangıç ve bitiş noktalarını değiştirmek için kaydırma çubuklarını kullanın.
 • Sağ üstteki İleri'ye dokunun. Burada şunları yapabilirsiniz:
 • Üstte Kapak'a dokunarak bir kapak görseli ekleyin. Bir kapak görseli seçmek için alt kısımdaki görsele dokunun veya cihazınızın kütüphanesinden bir fotoğraf seçmek için Film Rulosundan Ekle'ye (iPhone) ya da Galeriden Ekle'ye (Android) dokunun. Bitti'ye dokunun.
Yorumlar
Cihat
Nasıl haber, şakamı bu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.