WhatsApp durum özelliği nasıl kullanılır?

Ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan WhatsAp'ın durum özelliğinin nasıl kullanıldığını basit adımlarla anlatıyoruz.

WhatsApp durum özelliği nasıl kullanılır?

Dünya üzerinde en çok kullanılan internet tabanlı mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, birçok kullanıcı tarafından hala keşfedilmeyen ya da sıkça kullanılmayan birçok özelliğe sahip. Bu özelliklerden biri de durum özelliği. Tıpkı Snapchat'ten tanıdığımız hikaye özelliği gibi. Bu içeriğimizde WhatsAp'ın durum özelliğinin nasıl kullanıldığını basit adımlarla anlatıyoruz.

WhatsApp durum özelliği nasıl kullanılır?

Yaklaşık 12 yıldır hayatımızda olan Whatsapp’a hikaye modu özelliği geleli ise tam 4 yıl oldu. Şu anki ismi ile 'durum' olan bu özellik, hala milyonlarca kullanıcı tarafından bilinmiyor. WhatsApp Durumu, 24 saat sonra otomatik olarak silinir veya kendiniz de kaldırabilirsiniz. Bu içeriğimizde, bilmeyenler için WhatsApp durum özelliğinin nasıl kullanıldığını adım adım anlatıyoruz.

WhatsApp durum özelliği nasıl kullanılır? - Resim : 1

WhatsApp durum güncellemesi oluşturmak ve göndermek için izlemeniz gereken adımlar

  1. WhatsApp’ı açın > DURUM’a dokunun.
  2. Şu adımları izleyin:
    • Yazılı durum güncellemesi oluşturmak için Metin’e dokunun. Emoji veya GIF eklemek için Emoji’ye, yazı tipi seçmek için T’ye veya arka plan rengi seçmek için Renk’e dokunabilirsiniz.
    • Fotoğraf çekmek, video veya GIF kaydetmek ya da seçiciden mevcut bir fotoğraf, video veya GIF seçmek için Kamera ya da Durumum’a dokunun. Dilerseniz fotoğraf, video veya GIF’e başlık ekleyebilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Nasıl yapabileceğinizi bu makaleden öğrenebilirsiniz.
  3. Gönder simgesine dokunun.

Ayrıca buna ek olarak, SOHBETLER sekmesine gidip Kamera’ya dokunarak resim, video veya GIF içeren bir durum güncellemesi oluşturup gönderebilmeniz mümkün.