Mobil

Instagram'dan yeni mesajlaşma uygulaması: Direct

Instagram, bağımsız bir mesajlaşma uygulamasını indirime sunacağını açıkladı. Instagram'ın Direct uygulaması ile mesajlaşmak arık çok daha keyifli.

Instagram'dan yeni mesajlaşma uygulaması: Direct

Yeniliklerine hız kesmeden devam eden Instagram, Layout, Boomerang ve Hyperlapse uygulamalarından sonra şimdi de Direct adını verdiği bağımsız uygulaması için start verdi.

Bildiğiniz gibi Instagram üzerinden arkadaşlarınız ve diğer kullanıcılar ile Direkt Mesaj üzerinden mesajlaşabiliyorsunuz. Instagram, bu özelliğini artık Direct uygulamasını devredecek.

Aynı Facebook'un zamanında mesajlaşmak için Messenger uygulamasını zorunlu tuttuğu gibi Instagram da Direct'i zorunlu hale getirecek. Ne de olsa ikisinin de fikir babası Mark Zuckerberg.

Instagram Direct uygulaması ilk olarak iOS platformunda indirime sunulacak. Aralarında Türkiye, İtalya, İsrail, Şili, Portekiz ve Uruguay'ın yer aldığı ülkelerde test edilecek olan Direct uygulaması, 2018'in başlarında tüm dünyada kullanıma açılacak.

Uygulama yayına girdikten bir süre sonra ise güncelleme ile Instagram uygulamasından direkt mesajlaşma özelliğinin kaldırılması ve kullanıcıları mesajlaşmak için Direct uygulamasına yönlendirilmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.