Mobil

Instagram Hikayeler'e eklenen özellik kaldırıldı!

Instagram Hikayeler'de yer alan geri bildirim özelliği, bugün Instagram'dan tamamıyla kaldırıldı.

Instagram Hikayeler'e eklenen özellik kaldırıldı!

Hikayeler’de ekran görüntüsü alındığında, Hikayeyi yayınlayan kullanıcılara bildirim göndermeye başlayan Instagram bu özelliği yayından kaldırmaya karar verdi. Aslına bakarsanız bu özellik uzun zamandır Instagram çatısı altında bulunmaktaydı.

Artık Hikayeler’de ekran görüntüsü alındığında Hikaye’nin sahibine bildirim gönderilmeyecek bundan sonra. Bu durum bazı kullanıcılarının canını sıkabilir diye düşünüyoruz. Sonuç olarak paylaştığınız bir fotoğrafın kimin eline geçip geçmediğini bilmek hakkınızdır diye düşünüyorum. 

Test sürecini sonlandıran şirket, bu yeni kararına dair detaylı bir açıklama yapmadı. Instagram’ın test süreci kapsamında yavaş ve kademeli olarak kullanıcılara açtığı bu özellik, Türkiye’de bir çok kullanıcının karşısına çıkmıştı.

Bu arada özelliğin kademeli olarak kullanıcılara açılmasından dolayı bazı kullanıcıların bu özelliğe hiç erişmediğini de belirtmek isteriz. Bu özelliği hiç kullanamayan kullanıcıların bu durumdan pek etkileneceğini sanmıyorum. 

Daha öncesinde Instagram test sürecinde, ekran görüntüsü alınan kullanıcıları uyarmanın yanı sıra, ekran görüntüsü alan kullanıcılar için de bir uyarı yayınlamıştı. Her iki tarafta bu bildirimi bilerekten hareket ediyordu. Neden Istagram'ın bu özelliği kaldırdığı bilinmiyor ancak geçici bir durum söz konusu olabilir. Yada gizlilik ilkeleri kapsamında da yapılmış bir adım olabilir. Kim bilir?

Bu durum hakkında sizler ne düşünüyorsunuz sevgili Teknolojioku takipçileri? 

Yorumlar
CAN
TŞKRLR
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.