Mobil

Intel, Mobil Dünya Kongresi’ne iddialı geliyor

Bir numaralı PC işlemci üretici, aynı başarıyı mobil dünyasına taşımak istiyor fakat bu pekte kolay olmayacak gibi görünüyor.

Intel, Mobil Dünya Kongresi’ne iddialı geliyor

PC dünyasının bir numaralı yarı iletken üreticisi Intel, mobil dünyasına henüz yeni giriş yaptı. Şirket, mobil cihazlar için geliştirdiği Atom Z2460 işlemcisini geçen yıl pazara sunmuş ve üreticilerden de bu işlemciyi kullanma yönünde talep gelmişti. Tek çekirdek ile görev yapan bu işlemci aynı zamanda artık rakiplerinin bir hayli gerisinde kalan PowerVR SGX 540 grafik birimini kullanıyordu.

Intel, bu alanda özellikle ARM ile rekabet etmek için daha iddialı ürünleri pazara sunmalı. Bu anlamda çift çekirdekli Atom Z2580 işlemcisini duyuran şirket aynı zamanda PowerVR SGX 544 grafik birimine geçiş yaptı ki bu geçişin ne derece etkili olduğu artan performanstan net bir şekilde anlaşılıyor.

CES 2013 etkinliğinde görücüye çıkan Lenovo üretimi 5.5 inç’lik IdeaPhone K900′de kullanılan bu işlemci, Intel’in açıklamalarına göre Mobil Dünya Kongresi’nde birçok telefonda görücüye çıkacak.
1359791243_lenovo-ideaphone-k900-1.jpg

Yorumlar
k900
bu telefon bnce sinifinin eniyisi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.